W galerii znajdują się fotografie z uroczystości i wydarzeń przedszkolnych.
Zapraszamy do oglądania zdjęć i komentowania ich na naszej stronie.

KRONIKA

PZEDSZKOLAKI NA SPEKTAKLU "KOCIOŁEK I BAJECZKA"

W dniu 9 kwietnia 2024 roku grupa Jeżyki, Sówki, Muchomorki i Biedronki miała okazję uczestniczyć w pieszej wycieczce do Domu Kultury w Łapach, gdzie odbył się spektakl teatralny, pt. „Kociołek i Bajeczka” w ramach XXV Łapskiego Tygodnia Teatru. Spektakl opowiadał historię chochlika, który wrzucił do magicznego kociołka bajki i baśnie. Po ich wymieszaniu wszystko się skomplikowało. W trakcie przedstawienia dzieci otrzymały odpowiedzi na pytania. Co gdyby wilk z Czerwonego Kapturka okazał się pozytywnym bohaterem? A gdyby złota rybka zbuntowała się i przestała spełniać marzenia? Co by się stało gdyby Śpiąca Królewna nie zasnęła? To była historia z przesłaniem, aby nie oceniać innych po pozorach. Przedszkolaki wydawali się zachwyceni przedstawieniem. Śmiech, radość i zaangażowanie  towarzyszyły im przez cały czas. W trakcie rozmów po spektaklu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, wymieniały ulubione sceny i postacie, co dodatkowo świadczy o pozytywnym odbiorze przedstawienia. Wizyta w Domu Kultury nie tylko dostarczyła dzieciom rozrywki, ale także była dla nich wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, pozwoliła rozwinąć wyobraźnię oraz wprowadziła w świat kultury. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością wpłynęło na ich rozwój emocjonalny i społeczny.

Anna Płońska

TYDZIEŃ W KRAINIE DINOZAURÓW W MYSZKACH

Grupa MYSZKI wyruszyła w całotygodniową podróż do prehistorycznej krainy dinozaurów.  Zapoczątkowały ją obchody jednego ze świąt nietypowych- Międzynarodowy Dzień Dinozaura , który obchodziliśmy w poniedziałek. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały zwierzęta sprzed milionów lat. Słuchały opowiadań, oglądały ilustracje i książki o dinozaurach zagłębiając się w ich pradawną historię.  Wspólnie stworzyliśmy krainę wulkanów i paproci w której zamieszkały różne dinozaury. Zajęcia i zabawy w krainie dinozaurów sprawiły dzieciom wiele radości.

Ewa Krysińska-Zaniewska

"TAM, GDZIE KWITNIE ŚNIEG" TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

28.02.2024 r. przyjechali do nas aktorzy Teatru Karuzela z przedstawieniem pt. „ Tam, gdzie kwitnie śnieg”. Bohaterowie zimowej opowieści zabrali dzieci w baśniowy świat do małego miasteczka, w którym dzięki przyjaźni, każdy może coś dla siebie wyczarować. To nietypowa historia o szukaniu szczęścia i akceptacji. Dzieciom podobało się przedstawienie. Reagowały bardzo żywiołowo na to ,co działo się na scenie. Wszystkie  takie spotkania dają wiele radości naszym przedszkolakom i wywołują pozytywne emocje.

Katarzyna Łapińska

MUMINKI I PUCHATKI Z WIZYTĄ W KINIE

22 lutego nasze przedszkolaki wyruszyły na niezwykłą wyprawę do kina, by zanurzyć się w świat przygód i nauki! Tym razem głównym bohaterem naszego filmu był Wikingu Tapi i jego niesamowita gromadka przyjaciół!. Bajkowy film opowiadał o przyjaźni, emocjach i bezpieczeństwie, przybliżając najmłodszym widzom ważne wartości w sposób przystępny i zabawny. Dzieci mogły śledzić wspaniałe przygody Tapiego i jego wiernych towarzyszy, odkrywając, jak ważne jest wzajemne wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach. Ale to nie wszystko! Film był także doskonałą lekcją edukacyjną, wprowadzając dzieci w świat emocji i pokazując, jak je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. W ten sposób maluchy mogły lepiej zrozumieć siebie i innych, ucząc się empatii i zrozumienia różnych uczuć.Nasza wyprawa do kina była nie tylko pełna zabawy, ale także połączyła edukację z rozrywką, dając naszym maluchom wyjątkową okazję do rozwijania się i uczenia przez doświadczenie.Dziękujemy wszystkim opiekunom i nauczycielom za zorganizowanie tej fantastycznej wyprawy, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych odkrywców! Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody i nauki, które czekają na nas w przedszkolu!

Katarzyna Łapińska