W galerii znajdują się fotografie z uroczystości i wydarzeń przedszkolnych.
Zapraszamy do oglądania zdjęć i komentowania ich na naszej stronie.

KRONIKA

ZAKODOWANE PRZEDSZKOLAKI III

Dwójeczkowe Przedszkolaki uczestniczyły w trzecich – ostatnich zajęciach z kodowania, w ramach zadania publicznego „Zakodowane przedszkolaki”, dofinansowanego ze środków Gminy Łapy, realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy – Twoja Przyszłość”. Dzieci utrwalały sobie poznane wcześniej zasady pracy z ozobotem i sposoby kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Oprócz ozobotów na zajęciach pojawiły się puzzle, które zawierały konkretne kody. Przedszkolaki uczyły się odczytywać je, układać w odpowiednich sekwencjach. Ozoboty poruszały się po wyznaczonej trasie i wykonywały konkretne polecenia. Dzieci sprawdzały poprawność wykonanego zadania, obserwując ruchy robota. Trzecie zajęcia projektowe były doskonałym czasem na doskonalenie umiejętności pracy zespołowej. Przedszkolaki utrwalały orientację w przestrzeni oraz kierunki. Wszystkie dzieci spędziły miło, aktywnie czas i co najważniejsze uczyły się przez zabawę!

ZAKODOWANE PRZEDSZKOLAKI II

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 wzięły udział w kolejnych zajęciach z kodowania w ramach zadania publicznego „Zakodowane przedszkolaki” dofinansowanego ze środków Gminy Łapy, realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy- Twoja Przyszłość”. Tym razem zajęcia uatrakcyjniał Ozobot- kolorowy, migający i wydający odgłosy robocik. Zadaniem dzieci w poszczególnych grupach były przeróżne czynności, których efektem finalnym było takie zaprogramowanie trasy dla ozobota, aby dotarł on do celu. Robot porusza się czytając sekwencje barw- dzieci musiały użyć odpowiednich kodów i przemyśleć kolejność ich zastosowania- do wykorzystania miały przeróżne puzzle oraz karty pracy. Przy okazji zabawy kształtowały umiejętności społeczne takie jak: porozumiewanie się z innymi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych, umiejętności współdziałania w zespole, dostosowywanie się do zasad, które zostały ustalone. Ponadto uczestnictwo w zajęciach sprzyja rozwojowi intelektualnemu, rozwija logiczne myślenie poprzez podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów.