GALERIA
W dniu 9 kwietnia 2024 roku grupa Jeżyki, Sówki, Muchomorki i Biedronki miała okazję uczestniczyć w pieszej wycieczce do Domu Kultury w Łapach, gdzie odbył się spektakl teatralny, pt. „Kociołek i Bajeczka” w ramach XXV Łapskiego Tygodnia Teatru. Spektakl opowiadał historię chochlika, który wrzucił do magicznego kociołka bajki i baśnie. Po ich wymieszaniu wszystko się skomplikowało. W trakcie przedstawienia dzieci otrzymały odpowiedzi na pytania. Co gdyby wilk z Czerwonego Kapturka okazał się pozytywnym bohaterem? A gdyby złota rybka zbuntowała się i przestała spełniać marzenia? Co by się stało gdyby Śpiąca Królewna nie zasnęła? To była historia z przesłaniem, aby nie oceniać innych po pozorach. Przedszkolaki wydawali się zachwyceni przedstawieniem. Śmiech, radość i zaangażowanie towarzyszyły im przez cały czas. W trakcie rozmów po spektaklu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami, wymieniały ulubione sceny i postacie, co dodatkowo świadczy o pozytywnym odbiorze przedstawienia. Wizyta w Domu Kultury nie tylko dostarczyła dzieciom rozrywki, ale także była dla nich wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, pozwoliła rozwinąć wyobraźnię oraz wprowadziła w świat kultury. Było to cenne doświadczenie, które z pewnością wpłynęło na ich rozwój emocjonalny i społeczny.
Anna Płońska
Grupa MYSZKI wyruszyła w całotygodniową podróż do prehistorycznej krainy dinozaurów. Zapoczątkowały ją obchody jednego ze świąt nietypowych- Międzynarodowy Dzień Dinozaura , który obchodziliśmy w poniedziałek. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały zwierzęta sprzed milionów lat. Słuchały opowiadań, oglądały ilustracje i książki o dinozaurach zagłębiając się w ich pradawną historię. Wspólnie stworzyliśmy krainę wulkanów i paproci w której zamieszkały różne dinozaury. Zajęcia i zabawy w krainie dinozaurów sprawiły dzieciom wiele radości.
Ewa Krysińska-Zaniewska
28.02.2024 r. przyjechali do nas aktorzy Teatru Karuzela z przedstawieniem pt. „ Tam, gdzie kwitnie śnieg”. Bohaterowie zimowej opowieści zabrali dzieci w baśniowy świat do małego miasteczka, w którym dzięki przyjaźni, każdy może coś dla siebie wyczarować. To nietypowa historia o szukaniu szczęścia i akceptacji. Dzieciom podobało się przedstawienie. Reagowały bardzo żywiołowo na to ,co działo się na scenie. Wszystkie takie spotkania dają wiele radości naszym przedszkolakom i wywołują pozytywne emocje.
Katarzyna Łapińska
22 lutego nasze przedszkolaki wyruszyły na niezwykłą wyprawę do kina, by zanurzyć się w świat przygód i nauki! Tym razem głównym bohaterem naszego filmu był Wikingu Tapi i jego niesamowita gromadka przyjaciół!. Bajkowy film opowiadał o przyjaźni, emocjach i bezpieczeństwie, przybliżając najmłodszym widzom ważne wartości w sposób przystępny i zabawny. Dzieci mogły śledzić wspaniałe przygody Tapiego i jego wiernych towarzyszy, odkrywając, jak ważne jest wzajemne wsparcie i pomoc w trudnych sytuacjach. Ale to nie wszystko! Film był także doskonałą lekcją edukacyjną, wprowadzając dzieci w świat emocji i pokazując, jak je rozpoznawać i radzić sobie z nimi. W ten sposób maluchy mogły lepiej zrozumieć siebie i innych, ucząc się empatii i zrozumienia różnych uczuć.Nasza wyprawa do kina była nie tylko pełna zabawy, ale także połączyła edukację z rozrywką, dając naszym maluchom wyjątkową okazję do rozwijania się i uczenia przez doświadczenie.Dziękujemy wszystkim opiekunom i nauczycielom za zorganizowanie tej fantastycznej wyprawy, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych odkrywców! Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne przygody i nauki, które czekają na nas w przedszkolu!
Katarzyna Łapińska
23.11.2023r. Po raz kolejny gościliśmy wspaniałych aktorów z teatru „ KARUZELA”, którzy w bardzo wymowny sposób przedstawili opowieść o króliku, który szukał szczęścia w obrazkach, a uczuć w przedmiotach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że nie można ufać bezgranicznie technice i sztucznej inteligencji. Znacznie ciekawsze jest bycie prawdziwym od bycia SMART. Jak zawsze podczas spektaklu, dzieci reagowały żywiołowo na zachowanie królika, widziały jego niewłaściwe postępowanie ,tak więc zrozumiały przekaz płynący z opowieści.
Małgorzata Łapińska
17.11.2023r. Biedronki miały przyjemność gościć babcię Franka SZ., która pracuje w laboratorium. Dzieci dowiedziały się, że krew nie zawsze jest czerwona, a także dlaczego jest ona tak ważna dla naszego zdrowia. Miały okazję „krok po kroku“ doświadczyć wszystkich elementów jej pobierania – okazało się, że TO wcale nie boli! Bardzo dziękujemy Babci Franka SZ. za wspaniałe zajęcia.
Agnieszka Budzisz
17.11.2023r. grupa Biedronki miała okazję uczestniczyć i wspomagać załadunek samochodu. Było to częścią zajęć, podczas których dzieci poznawały zawód kierowcy. Dzięki uprzejmości rodziców Alana SZ., którzy udostępnili nam swoje auta, dowiedzieliśmy się, że jest to bardzo odpowiedzialne i ciężkie fizycznie zadanie. Miałam, jednak wrażenie, iż szczególnie chłopcom, bardzo spodobał się taki zawód.
Agnieszka Budzisz
Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiedziały się 20.11.2023 r. podczas wizyty Pani Małgosi Roszkowskiej – Dyrektor lokalnej Biblioteki Publicznej. Pani Małgosia odwiedziła grupę Krasnoludki i w ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom książkę pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Przedszkolaki z przyjemnością odzwierciedlały tekst wiersza ruchem. Pani Małgosia zachęcała również dzieci do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów oraz ich przygód. Dziękujemy Pani Dyrektor za odwiedziny i podarowanie tak wspaniałej książki oraz kolorowych zakładek.
Emilia Domaszewska
Dnia 17 listopada obchodziliśmy niezwykle ważny dzień w naszym przedszkolu, był nim Między Narodowy Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele z całego przedszkola przeprowadzili zajęcia w swoich grupach związane z tym wydarzeniem. Za pomocą tablic demonstracyjnych dzieciom został przybliżony temat ich praw ale i obowiązków. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele ciekawych pytań. Następnie podczas wspólnej zabawy uczestniczyły w quizie, który sprawdzał ich wiedze dotycząca tego tematu. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz śpiewów do piosenki pt.: Prawa dziecka”. Zajęcia zostały zakończone pracą plastyczną upamiętniająca dzisiejsze wydarzenie.
Martyna Truskolaska
W środę 15.11.2023 r w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO przybyła do Naszego przedszkola Pani stomatolog Magdalena Perkowska, by przybliżyć Naszym przedszkolakom zawód lekarza stomatologa. Spotkanie było pod hasłem "Gdy o zęby dbamy dentysty się nie obawiamy" i miało na celu uświadamianie konieczności i sposobów dbania o higienę jamy ustnej, przybliżanie specyfiki pracy lekarza stomatologa, ale także pokonywanie oporu i zachęcanie dzieci do wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzieci z entuzjazmem i ogromną ciekawością słuchały Pani dentystki, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o sposobach dbania o ząbki, uświadamiała Naszym przedszkolakom potrzebę spożywania zdrowych produktów oraz jakie mogą być skutki niewłaściwej diety. Pani Magda przygotowała bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne oraz przywiozła profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki czemu dzieci poznały całą historię leczenia zębów począwszy od skutków złych nawyków żywieniowych po wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki podczas tych zajęć miały okazję nie tylko aktywnie uczestniczyć, ale przede wszystkim wielozmysłowo poznać działanie sprzętu stomatologicznego. Wierzymy głęboko, że spotkanie z Panią stomatolog usunie u dzieci do minimum lęk przed wizytą u dentysty oraz zachęci je do systematycznej higieny jamy ustnej.
W tym miejscu pragniemy BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Pani Magdalenie Perkowskiej za zaangażowanie, profesjonalnie przygotowane zajęcia, a przede wszystkim za poświęcony czas i pedagogiczne podejście do dzieci, które zachwycone i pełne wrażeń wychodziły z przedszkola, opowiadając Rodzicom o dzisiejszym spotkaniu z Panią dentystką.
Beata Nielipowicz
Martyna Truskolaska
W przededniu Święta Niepodległości, grupy Biedronek i Sówek zrealizowały trzecią lekcję w ramach akcji #DzieciUcząRodziców. Tematem była „Biało – Czerwona Niepodległa“. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, poznaliśmy ojców niepodległości, powtarzaliśmy „Katechizm Polskiego Dziecka“ i wyjaśniliśmy pojęcie patriotyzmu. Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy wykonując prace plastyczne.
Agnieszka Budzisz
„Niezwykła podróż“ to temat lekcji, w której uczestniczyły dzieci z grup Biedronek i Sówek w ramach akcji #Dzieci Uczą Rodziców. Dzieci w bardzo ciekawy sposób zwiedzały kontynenty, poznawały inne kultury, które wydają się być bardzo odległe, a jednak pozostają w naszym zasięgu.
Agnieszka Budzisz
Katarzyna Thomas
27 września 2023 roku dzieci z grupy Muminki odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji „Dzień Głośnego Czytania”. Przedszkolaki wysłuchały bajki o „Szewczyku Dratewce”. Pokolorowały rysunki, wzięły udział w zdaniach takich jak miał Szewczyk Dratewka. Muminki również sprawdziły swój poziom wiedzy o bajkach, a na koniec miały chwilę relaksu w kąciku zabaw. Dziękujemy Paniom z biblioteki za miło i aktywnie spędzony czas .
Małgorzata Perkowska
Paulina Kondracka
Za nami ostatni miesiąc w grupie BIEDRONEK. Dużo rozmawialiśmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji.
Witaliśmy kolejną porę roku z wielką radością. Dzieci poznawały oznaki lata i przygotowywały się do nadchodzących wakacji.
Na podwórku kolorową kredą rysowały wszystko co kojarzy się z wakacjami. Chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Pierwszego czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Było dużo atrakcyjnych zabaw i konkursów w których zdobywaliśmy nagrody.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Ligia Łapińska
Następny miesiąc rozpoczął się Dniem Dziecka. W tym dniu dzieci miały mnóstwo atrakcji. Były tańce, zabawy, Świnka Pepa, lody i wiele innych niespodzianek. Dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru dla dzieci Haloo.
Następnym ważnym wydarzeniem była wycieczka autokarowa do lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski.
21.06.2023r. dzieci wybrały się na wycieczkę pieszą do Klubu „Senior+”. Jeżyki uczestniczyły w warsztatach międzypokoleniowych. Wspólnie z Seniorami upiekły pizzę i wykonały zakładki do książek. Na miłe zakończenie otrzymały popcorn i watę cukrową.
Ostatnie dni przed wakacjami umilili dla dzieci panowie z WORDU przekazując informację o bezpiecznym poruszaniu się podczas wakacji.
W czerwcu swoje urodziny obchodzili Damian Truskolaski, Emilka Szypluk . Sto lat życzymy!
Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Wszystkim Jeżykom i Rodzicom życzymy miłych, bezpiecznych i radosnych wakacji.
Joanna Roszkowska
Agnieszka Budzisz