LEŚNA KRAINA 2023-2024

WYCIECZKI DO LASU

PRZEDSZKOLAKI W LESNEJ KRAINIE - BEDRONKI W LESIE

10.11.2023r. grupa Biedronki, dzięki uprzejmości Pana Burmistrza, w ramach promocji Gminy Łapy, odwiedziła Nadleśnictwo Rudka. Zajęcia prowadziła Pani Justyna. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek na temat lasu i jego mieszkańców. Szczególnie interesujące były wiadomości dotyczące jesieni w lesie, co zmobilizowało nas do spaceru i szukania grzybów. Znaleźliśmy ich całkiem dużo. W rezultacie stały się świetnym prezentem dla naszej Pani Dyrektor. Wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami, które smakują najlepiej w doborowym towarzystwie przyjaciół.Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!

Agnieszka Budzisz

MUMINKI Z WIZYTĄ W LESIE

26.10.2023 r. grupa Muminków była na wycieczce w Ośrodku „Cyraneczka” w Pietkowie. Na wejściu powitała nas Pani Justyna, która opowiedziała co dzieje się jesienią w lesie, jakie mamy dary lasu oraz jak przygotowują się do zimy zwierzęta. Mogliśmy powąchać różnego rodzaju olejki pozyskiwane z roślin leśnych. Pani Leśnik zabrała nas na spacer,  podczas którego szukaliśmy grzybów oraz obserwowaliśmy zmiany zachodzące na drzewach. Na koniec nasze przedszkolaki  piekły kiełbaski przy ognisku i podziwiały  widoki wokół leśniczówki. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola z nadzieją na kolejne spotkania z Panią  Justyną.

Paulina Kondracka

Małgorzata Perkowska

SÓWKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE RUDKA

24.10.2023r. dzieci z grupy Sówek wybrały się na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Rudka. Na miejscu  wszystkich powitała Pani Leśnik Justyna i  zaprosiła nas do leśniczówki. Przy blasku płonącego kominka Pani Justyna opowiadała o tym jak to zwierzęta przygotowują się do zbliżającej się zimy. Dowiedzieliśmy się jak leśnicy zabezpieczają młode drzewka przez zjedzenim przez zwierzęta. Krótki jesienny spacer po lesie, oglądanie i poznawanie napotkanych drzew, pobudził apetyty dzieci, które ze smakiem zajadły przygotowany poczęstunek. Dzieci spisały się dzielnie, chociaż dla niektórych był to pierwszy grupowy wyjazd w czasie ich krótkiego pobytu w przedszkolu. Wróciliśmy do przedszkola dotlenieni i zadowoleni. Dziękujemy Pani Leśnik za gościnę i ciekawe zajęcia.

Katarzyna Thomas