GALERIA
23.11.2023r. Po raz kolejny gościliśmy wspaniałych aktorów z teatru „ KARUZELA”, którzy w bardzo wymowny sposób przedstawili opowieść o króliku, który szukał szczęścia w obrazkach, a uczuć w przedmiotach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że nie można ufać bezgranicznie technice i sztucznej inteligencji. Znacznie ciekawsze jest bycie prawdziwym od bycia SMART. Jak zawsze podczas spektaklu, dzieci reagowały żywiołowo na zachowanie królika, widziały jego niewłaściwe postępowanie ,tak więc zrozumiały przekaz płynący z opowieści.
Małgorzata Łapińska
17.11.2023r. Biedronki miały przyjemność gościć babcię Franka SZ., która pracuje w laboratorium. Dzieci dowiedziały się, że krew nie zawsze jest czerwona, a także dlaczego jest ona tak ważna dla naszego zdrowia. Miały okazję „krok po kroku“ doświadczyć wszystkich elementów jej pobierania – okazało się, że TO wcale nie boli! Bardzo dziękujemy Babci Franka SZ. za wspaniałe zajęcia.
Agnieszka Budzisz
17.11.2023r. grupa Biedronki miała okazję uczestniczyć i wspomagać załadunek samochodu. Było to częścią zajęć, podczas których dzieci poznawały zawód kierowcy. Dzięki uprzejmości rodziców Alana SZ., którzy udostępnili nam swoje auta, dowiedzieliśmy się, że jest to bardzo odpowiedzialne i ciężkie fizycznie zadanie. Miałam, jednak wrażenie, iż szczególnie chłopcom, bardzo spodobał się taki zawód.
Agnieszka Budzisz
Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom od najmłodszych lat, jaka powinna być rola książki w życiu człowieka oraz jak czerpać wiedzę z książek nie niszcząc ich. O tym wszystkim nasze przedszkolaki dowiedziały się 20.11.2023 r. podczas wizyty Pani Małgosi Roszkowskiej – Dyrektor lokalnej Biblioteki Publicznej. Pani Małgosia odwiedziła grupę Krasnoludki i w ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom książkę pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Przedszkolaki z przyjemnością odzwierciedlały tekst wiersza ruchem. Pani Małgosia zachęcała również dzieci do odwiedzenia biblioteki, wypożyczania książek i poznawania nowych bohaterów oraz ich przygód. Dziękujemy Pani Dyrektor za odwiedziny i podarowanie tak wspaniałej książki oraz kolorowych zakładek.
Emilia Domaszewska
Dnia 17 listopada obchodziliśmy niezwykle ważny dzień w naszym przedszkolu, był nim Między Narodowy Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele z całego przedszkola przeprowadzili zajęcia w swoich grupach związane z tym wydarzeniem. Za pomocą tablic demonstracyjnych dzieciom został przybliżony temat ich praw ale i obowiązków. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz zadawały wiele ciekawych pytań. Następnie podczas wspólnej zabawy uczestniczyły w quizie, który sprawdzał ich wiedze dotycząca tego tematu. Nie zabrakło wspólnych tańców oraz śpiewów do piosenki pt.: Prawa dziecka”. Zajęcia zostały zakończone pracą plastyczną upamiętniająca dzisiejsze wydarzenie.
Martyna Truskolaska
W środę 15.11.2023 r w ramach DORADZTWA ZAWODOWEGO przybyła do Naszego przedszkola Pani stomatolog Magdalena Perkowska, by przybliżyć Naszym przedszkolakom zawód lekarza stomatologa. Spotkanie było pod hasłem "Gdy o zęby dbamy dentysty się nie obawiamy" i miało na celu uświadamianie konieczności i sposobów dbania o higienę jamy ustnej, przybliżanie specyfiki pracy lekarza stomatologa, ale także pokonywanie oporu i zachęcanie dzieci do wizyty w gabinecie dentystycznym. Dzieci z entuzjazmem i ogromną ciekawością słuchały Pani dentystki, która w bardzo interesujący sposób opowiadała o sposobach dbania o ząbki, uświadamiała Naszym przedszkolakom potrzebę spożywania zdrowych produktów oraz jakie mogą być skutki niewłaściwej diety. Pani Magda przygotowała bardzo ciekawe pomoce dydaktyczne oraz przywiozła profesjonalny sprzęt medyczny, dzięki czemu dzieci poznały całą historię leczenia zębów począwszy od skutków złych nawyków żywieniowych po wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki podczas tych zajęć miały okazję nie tylko aktywnie uczestniczyć, ale przede wszystkim wielozmysłowo poznać działanie sprzętu stomatologicznego. Wierzymy głęboko, że spotkanie z Panią stomatolog usunie u dzieci do minimum lęk przed wizytą u dentysty oraz zachęci je do systematycznej higieny jamy ustnej.
W tym miejscu pragniemy BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ Pani Magdalenie Perkowskiej za zaangażowanie, profesjonalnie przygotowane zajęcia, a przede wszystkim za poświęcony czas i pedagogiczne podejście do dzieci, które zachwycone i pełne wrażeń wychodziły z przedszkola, opowiadając Rodzicom o dzisiejszym spotkaniu z Panią dentystką.
Beata Nielipowicz
Martyna Truskolaska
W przededniu Święta Niepodległości, grupy Biedronek i Sówek zrealizowały trzecią lekcję w ramach akcji #DzieciUcząRodziców. Tematem była „Biało – Czerwona Niepodległa“. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, poznaliśmy ojców niepodległości, powtarzaliśmy „Katechizm Polskiego Dziecka“ i wyjaśniliśmy pojęcie patriotyzmu. Zdobyte wiadomości utrwalaliśmy wykonując prace plastyczne.
Agnieszka Budzisz
„Niezwykła podróż“ to temat lekcji, w której uczestniczyły dzieci z grup Biedronek i Sówek w ramach akcji #Dzieci Uczą Rodziców. Dzieci w bardzo ciekawy sposób zwiedzały kontynenty, poznawały inne kultury, które wydają się być bardzo odległe, a jednak pozostają w naszym zasięgu.
Agnieszka Budzisz
Katarzyna Thomas
27 września 2023 roku dzieci z grupy Muminki odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji „Dzień Głośnego Czytania”. Przedszkolaki wysłuchały bajki o „Szewczyku Dratewce”. Pokolorowały rysunki, wzięły udział w zdaniach takich jak miał Szewczyk Dratewka. Muminki również sprawdziły swój poziom wiedzy o bajkach, a na koniec miały chwilę relaksu w kąciku zabaw. Dziękujemy Paniom z biblioteki za miło i aktywnie spędzony czas .
Małgorzata Perkowska
Paulina Kondracka
Za nami ostatni miesiąc w grupie BIEDRONEK. Dużo rozmawialiśmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji.
Witaliśmy kolejną porę roku z wielką radością. Dzieci poznawały oznaki lata i przygotowywały się do nadchodzących wakacji.
Na podwórku kolorową kredą rysowały wszystko co kojarzy się z wakacjami. Chodziliśmy na spacery i bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Pierwszego czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Było dużo atrakcyjnych zabaw i konkursów w których zdobywaliśmy nagrody.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas, życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
Ligia Łapińska
Następny miesiąc rozpoczął się Dniem Dziecka. W tym dniu dzieci miały mnóstwo atrakcji. Były tańce, zabawy, Świnka Pepa, lody i wiele innych niespodzianek. Dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru dla dzieci Haloo.
Następnym ważnym wydarzeniem była wycieczka autokarowa do lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski.
21.06.2023r. dzieci wybrały się na wycieczkę pieszą do Klubu „Senior+”. Jeżyki uczestniczyły w warsztatach międzypokoleniowych. Wspólnie z Seniorami upiekły pizzę i wykonały zakładki do książek. Na miłe zakończenie otrzymały popcorn i watę cukrową.
Ostatnie dni przed wakacjami umilili dla dzieci panowie z WORDU przekazując informację o bezpiecznym poruszaniu się podczas wakacji.
W czerwcu swoje urodziny obchodzili Damian Truskolaski, Emilka Szypluk . Sto lat życzymy!
Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Wszystkim Jeżykom i Rodzicom życzymy miłych, bezpiecznych i radosnych wakacji.
Joanna Roszkowska
Agnieszka Budzisz
Miesiąc czerwiec rozpoczął się niecierpliwie wyczekiwanym przez wszystkich Dniem Dziecka, który Krasnoludki spędziły na wesołej, wspólnej zabawie. Nie zabrakło wspólnego malowania prezentu w postaci kartonowego domku. Kolorowy domek został wykorzystany do zabaw integracyjnych i dydaktycznych.
W miesiącu czerwcu grupa nasza uczestniczyła w wycieczkach autokarowych i pieszych. W trakcie wycieczki do lasu poznaliśmy pracę leśnika oraz wygląd leśniczówki ,,Cyraneczka „ w Pietkowie. W Białymstoku zwiedzaliśmy Uniwersyteckie Centrum Przyrody oraz oglądaliśmy film ,,Wróżka Zębuszka”. W trakcie wycieczek pieszych na terenie naszego miasta odwiedziliśmy zaprzyjaźnionych seniorów z Klubu Senior+ w Łapach. W trakcie rewizyty przedszkolaki piekły ciasteczka oraz wykonywały zakładki do książek. Zdrowymi przekąskami, przyniesionymi do przedszkola dzieci poczęstowały Panią Dyrektor oraz Panie Kucharki z przedszkolnej kuchni.
Świętowaliśmy urodziny Laury, Jasia i Stasia.
Pięciolatki nie zapominały o nauce. Poznawały życie dzieci z różnych stron świata. Poznawały jakie znaczenie mają dla ludzi zwierzęta hodowlane i odkrywały sekrety zwierząt egzotycznych. Rozmawiały o oznakach nadchodzącego lata i przygotowywały się do nadchodzących wakacji. W ostatnim tygodniu brały udział w zajęciach zorganizowanych przez WORD w celu przypomnienia bezpiecznych zachowań w ruchu ulicznym. Ostatnie dni w przedszkolu spędziliśmy na wspólnej zabawie.
Dziękujemy wszystkim wychowankom za wspólnie spędzony czas - życzymy wesołych wakacji.
Małgorzata Perkowska
Małgorzata Piekutowska
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Dzieci zostały zaproszone na „Bal u ślimaka Lucka” na którym były tańce, zabawy z chustą, upominki oraz wesoła Świnka Peppa i wiele innych niespodzianek. W czerwcu liski rozmawiały o miejscach do których można się wybrać na wakacje. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas letniego wypoczynku. W tym miesiącu liski odwiedziła pani florystka. Mama Jasia T. pani Aneta opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Wspólnie z przedszkolakami stworzyła przepiękne kompozycje kwiatowe, które dzieci mogły zabrać do domu. W czerwcu kolejnym gościem była pani kucharka. Mama Marcela P. pani Sylwia opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Wspólnie z liskami przygotowała sałatkę owocową, którą dzieci zjadły z wielkim apetytem. Kolejnym bardzo ciekawym wydarzeniem dla naszych pociech była piesza wycieczka na Pocztę Polską. Celem wycieczki było zapoznanie z wyposażeniem urzędu pocztowego i pracą listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. W czerwcu naszą grupę odwiedziła również Pani Arletta Maciejczuk, która przeczytała dzieciom bajeczkę pt.: „Na pomoc tato świnko”. Kolejnymi gośćmi byli panowie z Wordu, którzy przypomnieli w jaki sposób powinniśmy zachowywać się na drodze i na co zwracać szczególną uwagę.
Czerwiec był bardzo ciekawym i intensywnym miesiącem. Dzieci spędzały mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się w naszym ogrodzie przedszkolnym. Był to także czas zakończenia roku szkolnego oraz momentem pożegnań przed wakacjami z kolegami, koleżankami oraz oczywiście paniami. Dzieci zostały nagrodzone dyplomami przez swoje Panie za uczestnictwo w zajęciach i zabawach przez cały rok. Już nie możemy się doczekać września oraz wrażeń z wakacji. Tym czasem „Ahoj, przygodo!”.
Kinga Zdrodowska
Ewelina Jachimczuk
Ostatni wspólny miesiąc w grupie Motylki za nami. Mamy wrażenie, że ten rok szkolny minął zdecydowanie zbyt szybko. Miesiąc rozpoczęło długo wyczekiwane przez dzieci wydarzenie – Dzień Dziecka. Tego dnia w przedszkolu było niezwykle wesoło. Dzieci bawiły się na przedszkolnym placu razem ze Świnką Peppą. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń. W Czerwcu dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta egzotyczne zamieszkują wybrane kontynenty. Poznały ich ubarwienie oraz zwyczaje. Motylki dowiedziały się, co to jest sawanna, step i jakie zwierzęta zamieszkują te środowisko przyrodnicze. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy charakterystyczne cechy krajobrazu w lecie. Oglądaliśmy kwiaty, które kwitną latem, szukaliśmy różnic pomiędzy morzem, a rzeką oraz poznawaliśmy zasady prawidłowego zachowania się w hotelu. Wybraliśmy się w wirtualną podróż po szlakach turystycznych, omawialiśmy także znaczenie znaków umieszczanych przy szlakach. Wykonaliśmy doświadczenie za pomocą którego sprawdzaliśmy, dlaczego jedne przedmioty toną, a drugie utrzymują się na powierzchni wody. Pod koniec miesiąca myśleliśmy już tylko o wakacjach! Dzieci opowiadały o swoich planach wyjazdowych, oglądaliśmy pocztówki z nadmorskich miejscowości, omawialiśmy środki transportu którymi można wybrać się na wakacje. Dzieci wymieniały co warto spakować, wybierając się w różne miejsca letniego wypoczynku. W czerwcu wybraliśmy się na wycieczkę do lasu w ramach akcji: Przedszkolaki poznają leśne szlaki. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, wzbogacenie ich wiedzy na temat znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt oraz poznanie pracy leśnika. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. W środku dzieci miały okazję zobaczyć wypchane okazy zwierząt oraz poroża jeleni. Dzieci poznawały wygląd, nazwy i zwyczaje zwierząt leśnych. Motylki z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pani leśnik. W ostatnim czerwcowym tygodniu odwiedzili nas Panowie z WORD Białystok, którzy przekazali dzieciom wartościową wiedzę na temat bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
Aneta Roszkowska
Gdy czerwiec nadchodzi, to już wszyscy wiemy, że do wakacji się zbliżamy i wakacyjne tematy poruszamy. My też o tym rozmawialiśmy, w jakich miejscach można wypoczywać, jak na wczasach spędzać czas i co najważniejsze zawsze o bezpieczeństwie pamiętać. Bezpieczne wakacje nad wodą, w lesie, w górach czy w mieście - to już Muchomorek poznał i mamy nadzieję, że wie jak tam właściwie zachować się. Tydzień środkom lokomocji też był poświęcony, by dzieci wiedziały czym możemy podróżować i jak się w nich zachowywać, by bezpiecznie do celu dotrzeć. O zwierzętach z różnych środowisk też wiedzę poszerzaliśmy i sawannę, stepy oraz dżunglę on-line zwiedzaliśmy. W międzyczasie też dużo się działo. Dzień Dziecka hucznie świętowaliśmy, potem do lasu na pierwszą autokarową wycieczkę się wybraliśmy. A tam sporo atrakcji na Muchomorki czekało: ognisko, kiełbaski i leśnych mieszkańców nie mało. Dzieci środowisko leśne poznały i o kulturalnym zachowaniu również pamiętały. W ostatnim tygodniu w kodowanie się bawiły i jak wykorzystać plastikowe kubeczki wymyśliły. Na spotkaniu z instruktorami WORDu zasady bezpiecznego poruszania się po drogach poznawały i umiejętność przechodzenia przez ulicę utrwalały. Radości i frajdy było nie mało, oby tylko wszystko w pamięci zostało. Maluchy z dobrodziejstw Naszego przedszkola również korzystały i nowymi stolikowymi tabletami już się zapoznały. Szybko nowe technologie opanowały i tablety żadnych tajemnic przed nimi nie miały. Salę mocy także odwiedziły, by kondycję poprawić i na wakacyjne harce sił nabyć.
Szybko i intensywnie minął muchomorkom ten pierwszy rok w przedszkolu. Wiele się wydarzyło i razem fajnie Nam było. Dzieci ciężko pracowały, bardzo się usamodzielniły i wydoroślały. To już nie maluszki, ale czterolatki zuszki!!!Teraz na wypoczynek przyszedł czas. Wspaniałe wakacje czekają Was, a potem już w Motylkach się spotkamy, bo tam kolejny rok szkolny zaczynamy. Za całoroczną pracę WASZYSTKIM DZIĘKUJEMY i cudnego wypoczynku życzymy.
Beata Nelipowicz
Miesiąc czerwiec rozpoczął się chyba najbardziej ulubionym przez dzieci świętem, oczywiście był to DZIEŃ DZIECKA. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej. „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W tym dniu również nie zabrakło śmiechu, zabawy oraz prezentów dla naszych kochanych przedszkolaków. Dzień ten był również urozmaicony towarzystwem Świnki Peppy. Nasze przedszkole odwiedzili w tym miesiącu Panowie z WORD Białystok ze swoimi pomocami naukowymi, które sprawiły, że dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły. Atrakcji w tym miesiącu było niemało. Grupa Muminki wybrała się na wycieczkę autokarową do leśniczówki w lesie, gdzie dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem, dzieci piekły kiełbaski.
Miesiąc ten był pełen atrakcji, zabawy i uśmiechu. Jednak jest to również czas, w którym pożegnaliśmy dzieci odchodzące do szkoły. Muminki zaprosiły Rodziców, Panią Dyrektor i pracowników przedszkola i występem zakończyliśmy rok przedszkolny. Ten wspólny rok minął nam bardzo szybko. Było dużo zabawy i nauki, było wiele wspaniałych chwil. Dzieciom odchodzącym do szkoły życzymy samych sukcesów. Dziękujemy Rodzicom za dobrą współpracę oraz za zaangażowanie w życie przedszkola. Przed nami wakacje czas odpoczynku, podróży, poznawania ciekawych miejsc. Życzymy, aby nadchodzące wakacje były słoneczne, radosne, a przede wszystkim bezpieczne.
Emilia Domaszewska
Następny miesiąc rozpoczął się Dniem Dziecka. W tym dniu dzieci miały mnóstwo atrakcji. Były tańce, zabawy, Świnka Peppa, lody i wiele innych niespodzianek. Dzieci oglądały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru dla dzieci Haloo.
Następnym ważnym wydarzeniem była wycieczka autokarowa do lasu. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski.
Ostatnie dni przed wakacjami umilili dla dzieci panowie z WORDU przekazując informację o bezpiecznym poruszaniu się podczas wakacji.
Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.
Wszystkim Myszkom i Rodzicom życzymy miłych, bezpiecznych i radosnych wakacji.
Ewa Krysińska - Zaniewska
Joanna Roszkowska
Za nami ostatni miesiąc przygody z przedszkolem. Rozpoczął go niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich Dzień Dziecka, który Smerfy spędziły na wesołej, wspólnej zabawie.
Starszaki nie zapominały o nauce. Sześciolatki poznawały życie dzieci z różnych stron świata. Wiedzą, jakie znaczenie mają dla ludzi zwierzęta hodowlane i odkrywały sekrety zwierząt egzotycznych. Nie sprawiało im to większych trudności, bo przecież znają już litery i samodzielnie mogą przeczytać wiele ciekawostek. Rozmawialiśmy o oznakach nadchodzącego lata i przygotowywaliśmy się do nadchodzących wakacji. Rozumiemy, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – przypomnieliśmy sobie, jak należy zachowywać się w ruchu ulicznym. Ostatnie dni w przedszkolu spędziliśmy na wspólnej zabawie.
Na uroczystość Zakończenia Roku i Pożegnania Przedszkola Smerfy zaprosiły Rodziców, Panią Dyrektor i pracowników przedszkola. Tańcem, wierszem i piosenką podziękowały wszystkim za lata opieki, wychowania i nauki.
My również dziękujemy wszystkim wychowankom za wspólnie spędzony czas - życzymy wesołych wakacji, słonecznego lata i sukcesów w szkole, a Rodzicom sukcesów i satysfakcji z wychowania wspaniałych dzieci.
Mirosława Matusik,
Izabela Witkowska
Ostatni miesiąc za nami. To był wspaniały rok pełen wrażeń i wspólnych przeżyć. Czerwiec rozpoczęliśmy Dniem Dziecka, podczas którego dzieci celebrowały swoje święto w towarzystwie Świnki Peppy i wielu innych niespodzianek. Nie zabrakło również pieszych wycieczek m.in. do Domu Seniora oraz Domu Kultury gdzie uczestniczyliśmy w Gali podsumowującej konkursu „Przyjaciele natury” w którym zajęliśmy 3 miejsce w I kategorii. Kolejną niezwykle istotną wycieczką była wizyta w Leśniczówce podczas której dzieci mogły lepiej zobaczyć środowisko przyrodnicze, przespacerować się po lesie oraz poznać pracę leśnika od podstaw. W czerwcu urodziny obchodziła Julia oraz Illia, jesteśmy zaszczyceni możliwością świętowania wspólnie z jubilatami. Sówki w tym miesiącu poznały lepiej nasz kraj, oraz dowiedziały się co warto spakować na wyjazd. Zwróciliśmy również uwagę na zasady bezpieczeństwa, które warto stosować podczas wakacji. W związku z bezpieczeństwem w ostatnim tygodniu odwiedzili nas panowie z WORDU, którzy przypomnieli w jaki sposób powinniśmy zachowywać się na drodze i na co zwrócić szczególną uwagę. Z uśmiechem i ogromną wdzięcznością kończymy ten rok, który był dla nas wszystkich – niezapomniany!
Martyna Truskolaska
Czerwiec minął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki… 01.06. świętowaliśmy Dzień Dziecka – Puchatki obejrzały przedstawienie, a następnie brały udział w zabawach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Na zajęciach poznawaliśmy zwyczaje i zabawy dzieci z różnych stron świata oraz prawa dziecka…Puchatki wystąpiły w Talent Show – przez dwa dni miały okazję zaprezentować swoje zdolności na forum grupy. Kolejny tydzień obfitował w nowinki ze świata zwierząt. Przypominaliśmy sobie mieszkańców wiejskiego podwórka oraz zwierzęta egzotyczne. Każdego dnia dzieci otrzymywały garść ciekawostek o przedstawicielach poszczególnych gatunków. W trzecim tygodniu wirtualnie zwiedzaliśmy nasz kraj. Oglądaliśmy filmiki przedstawiające góry, morze, jeziora oraz ciekawe miejsca w Polsce. Dzieci wypowiadały się na temat swoich rodzinnych wycieczek oraz najciekawszych miejsc, które widziały. W ostatnich dniach czerwca dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących ruchu drogowego – utrwalały przepisy dotyczące pieszych jak i pojazdów. 20.06.2023r. Puchatki uroczyście pożegnały przedszkole. Życzymy wszystkim Przedszkolakom cudownych wakacji i samych sukcesów w szkole!
Patrycja Maciejczuk
W czerwcu na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dzieci rozwijały równowagę, koordynację wzrokowo-ruchową, wyczucie swojego ciała w przestrzeni, wzmacniały i rozciągały mięśnie tułowia oraz stóp. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, odwzorowywały pozycje jogi dla dzieci, przechodziły po ścieżkach równoważnych, wspinały się na pochylnię, wykonywały ćwiczenia z elementami rzutu. Do ćwiczeń wykorzystaliśmy ławeczki gimnastyczne, kładkę równoważną, beczkę, dysk sensoryczny, woreczki gimnastyczne, szarfy, karty z ćwiczeniami jogi dla dzieci.
Justyna Markowska
Czerwiec to wyczekiwany przez wszystkich miesiąc w roku przedszkolnym. Pierwszego czerwca, Żabki wzięły udział w organizowanym w Przedszkolu nr.2, Dniu Dziecka. Dzień ten należał do wyjątkowo udanych, dzieci świetnie się bawiły na balu u Ślimaka Lucka. Byliśmy przebrani za zwierzęta żyjące na łące, obejrzeliśmy teatrzyk o zwierzętach i wzięliśmy udział w zabawie na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też lodów i słodyczy. Piątego czerwca odwiedziły nas dzieci z Przedszkola w Płonce Kościelnej. Panie z biblioteki przygotowały zabawy i zajęcia literackie pt. „Czytanie na polanie” w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom. Był też integracyjny piknik na kocykach, oraz wesołe zabawy na placu zabaw.15.06.2023 r. byliśmy na wycieczce w Nadleśnictwa Rudka ,w Pietkowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią Leśnik w ramach zajęć z cyklu „Przedszkolaki poznają leśne szlaki”. Dziękujemy za te zajęcia i mamy nadzieję , ze jeszcze kiedyś będziemy mogli odwiedzić nasze polskie lasy. Codzienne, długie zabawy na podwórku, korzystanie ze słońca i placu zabaw, zapach skoszonej trawy i kłoszących się zbóż z pobliskich pól ,przybliża nas do wakacji, na które wszyscy z utęsknieniem czekają. Odpoczynku nadszedł czas. Witajcie wakacje!
Bożena Domaszewska
Katarzyna Thomas
W ramach projektu ,,Bo w przedszkolu fajnie jest” na zajęciach szachowych w miesiącu czerwcu dzieci w dalszym ciągu utrwalały poznane bierki, podstawowe zasady szachowe oraz ustawienie wyjściowe figur i pionków na szachownicy. Wykorzystując szachy ogrodowe i stolikowe grały w szachy.
Małgorzata Perkowska
Na czerwcowych zajęciach sportowych dzieci z grup Myszki, Sówki oraz Liski kształtowały umiejętności chwytu i rzutu piłkami różnego rodzaju. Do zabaw wykorzystywaliśmy piłkę do koszykówki, piłkę lekarską oraz piłkę plażową. Dzięki tym ćwiczeniom kształtowaliśmy zwinność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. To już nasze ostatnie zajęcia sportowe! Po całym roku wspólnych ćwiczeń i zabaw ruchowych dzieci z pewnością mają świadomość tego, że aktywność ruchowa jest niezbędna dla naszego zdrowia.
Aneta Roszkowska
Czerwiec był to czas podsumowania zajęć z sensoplastyki, które prowadzone były w grupie Lisków, Myszek oraz Sówek. Przez cały rok dzieci chętnie tworzyły różnorodne masy, malowały przy użyciu niekonwencjonalnych metod oraz rozwijały doznania wzrokowe, słuchowe, smakowe i dotykowe. Ostatnie zajęcia w klimacie wakacyjnym odbywały się na świeżym powietrzu, gdzie pracowały wszystkie zmysły.
Małgorzata Piekutowska
Rytmika w naszym przedszkolu dobiegła końca. Sprawą najważniejszą podczas zajęć była dobra zabawa. Poprzez śpiew, ruch przy muzyce, słuchanie muzyki, taniec, grę na instrumentach dzieci rozwinęły się w sferze psychofizycznej i umysłowej. Zajęcia rytmiczne nauczyły dzieci pokonywania trudności, wyzwoliły z nich pewność i wiarę w siebie. W tym miesiącu pomogła nam w tym piosenka „Witajcie wakacje” którą śpiewaliśmy przy użyciu pomponów. Przedszkolaki ćwiczyły również wystukiwanie rytmu za pomocą bum bum rurek oraz własnych butów. Był to wspaniały i muzyczny czas, którego nie zapomnimy.
Ewelina Jachimczuk
Martyna Truskolaska
W czerwcu dzieci poznały miejsca do których można i warto wybrać się na wakacje. Z zainteresowaniem oglądały piękne ilustracje przedstawiające: morze, jeziora, rzeki, góry oraz lasy. Przedszkolaki odpowiadały na pytania co watro zabrać w te miejsca aby wakacje były bezpieczne. Podczas ostatnich zajęć rozmawialiśmy jak możemy dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkową odznakę „Przyjaciela przyrody”.
Kinga Zdrodowska
Ostatnie zajęcia matematyczno-komputerowe za nami. W czerwcu podsumowywaliśmy zdobytą dotychczas wiedzę oraz umiejętności. Przypominaliśmy sobie umiejętności dotyczące liczenia – kształtowaliśmy pojęcie liczby w aspekcie kardynalnym i porządkowym. Układaliśmy domino, obrazki z figurami geometrycznymi, porównywaliśmy zbiory, a przede wszystkim tak jak zawsze – dobrze się bawiliśmy. To były bardzo owocne miesiące wspólnej nauki z których mam nadzieje dzieci wyniosły jak najwięcej.
Aneta Roszkowska
Czerwiec to miesiąc radości i zabawy. W ramach realizacji projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest” dzieci miały okazję do wspólnej aktywności przy muzyce. Nasi wychowankowie podczas zajęć z logorytmiki wykonywali układy taneczne w rytm muzyki, ilustrowali ruchem treść piosenki z wykorzystaniem rekwizytów. Celem zajęć było kształtowanie wyrazistej mowy, ćwiczenie umiejętności wyrażania ruchem muzyki oraz łączenie mowy z ruchem. Dzieci współpracowały z partnerem podczas tańca i uczyły się prawidłowo reagować na bodźce słuchowe. Zajęcia uczyły wyczucia własnego ciała oraz doskonaliły orientację w przestrzeni.
Mirosława Matusik
Ewa Krysińska - Zaniewska
W czerwcu podczas zajęć z języka angielskiego przedszkolaki utrwalały poznane słownictwo.Ćwiczyliśmy kolory i nazwy zabawek. Dzieci tańczyły, bawiły się w kręgle brały udział w grach interaktywnych.
Aneta Zajkowska
Zakończyliśmy nasze zajęcia z Arteterapii w ramach projektu "BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST" teatrzykiem Kamishibai oraz wspólnym rysowaniem.
Katarzyna Thomas
Izabela Witkowska
22 czerwca grupa Motylków udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las, wzbogacenie ich wiedzy na temat znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt oraz poznanie pracy leśnika. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. W środku dzieci miały okazję zobaczyć wypchane okazy zwierząt oraz poroża jeleni. Dzieci poznawały wygląd, nazwy i zwyczaje zwierząt leśnych. Motylki z zaciekawieniem słuchały opowiadań Pani leśnik. Następnie wyruszyliśmy na spacer po lesie. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne. Po krótkiej wyprawie Pani Justyna zaprosiła nas do wspólnej zabawy. Na zakończenie owocnego spotkania spotkaliśmy się przy ognisku i upiekliśmy kiełbaski. Zmęczone, lecz szczęśliwe motylki wróciły do przedszkola pełne nowej wiedzy na temat lasu.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Rudka oraz Pani leśnik Justynie Bujnowskiej za tak ciekawą i owocną lekcję przyrody.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Aneta Roszkowska
Jolanta Ponińska
Grupa maluszków z Muchomorków, w poniedziałkowy poranek 19 VI, po raz pierwszy wybrała się na autokarową wycieczkę. Celem pierwszej wyprawy był las. Dzieci z utęsknieniem na tą wycieczkę czekały i od dawna się do niej przygotowywały. Zasady bezpiecznego zachowania codziennie sobie przypominały i wiedzę, jak zachowywać się podczas wycieczki utrwalały. Nauka nie poszła w las – grupa Muchomorków na wycieczce spisałą się na medal!!! O godz. 9 autokar na maluszki przed przedszkolem czekał, więc zaraz po śniadaniu przedszkolaki pełni ciekawości i energii w podróż do pietkowskiego lasu ruszyły, bo nie chciały zmarnować ani jednej chwili. Tam na miejscu Pani leśnik Justynka Bujnowska na Muchomorki czekała, którą grupa serdecznie powitała. Najpierw dzieci do leśniczówki zostały zaproszone, w której w temat lasu zostały wprowadzone. Potem salę edukacyjną zwiedziły, gdzie dużo wiedzy o życiu zwierząt tu żyjących zdobyły. Bobra, wydrę, szczupaka, kaczkę i łabędzia oglądały i te eksponaty bardzo podziwiały. Kiedy już wiedza zdobyta została, to w praktyce wykorzystać ją grupa maluszków chciała. Podczas spaceru po lesie dzieci czujne były. Z ogromną ciekawością życie leśne obserwowały i żadnego ślimaka przegapić nie zdołały. Ciszą leśną zauroczeni, śpiewem ptaków zachwyceni teraz już doskonale wiedzą, dlaczego hałaśliwi, nie w lesie, ale w domu siedzą. Bo las to dom zwierząt nie ludzi, niech pamiętają o tym i maluszki i duzi. Po spacerze do leśniczówki wróciły, gdzie przy ognisku kiełbaski pieczone były, które Muchomorki z apetytem zajadały i soczkiem popijały. Na zakończenie Nasze maluszki Pani Justynce podziękowały, własnoręcznie wykonane prezenty wręczyły, uściskały i do autokaru powsiadały. Choć zmęczone, ale pełne wrażeń i nowych doświadczeń do przedszkola wróciły, a za wspaniałe zachowanie podczas tej pierwszej wyprawy, na wielkie brawa zasłużyły.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
W tym miejscu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY raz jeszcze Pani leśnik Justynie Bujnowskiej za ciepłe przyjęcie, za przekazanie wiedzy o środowisku przyrodniczym, a przede wszystkim za rozbudzenie w najmłodszych wrażliwości na piękno i bogactwo lasu.
Beata Nielipowicz
12 czerwca grupa Krasnoludków udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. Opowiadała nam o zwierzętach które żyją w okolicznych lasach i ich cechach charakterystycznych. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele okazów zwierząt, ich poroża czy skóry i wysłuchać ciekawostek na ich temat. Nieco później Pani leśnik zabrała nas na spacer po lesie, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki otoczenia i rozpoznawaliśmy drzewa po ich liściach. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pod leśniczówkę, gdzie czekało na nas ognisko, a więc Krasnoludki zabrały się za pieczenie kiełbasek, które zjadły z wielkim apetytem. Na zakończenie Pani Justyna przygotowała nam kilka fantastycznych zabaw. Bardzo dziękujemy nadleśnictwu Rutka za możliwość wzięcia udziału w leśnych zajęciach.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Małgorzata Piekutowska
Małgorzata Perkowska
21 czerwca grupa Muminki tuz pośniadaniu udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Dzieci z utęsknieniem na tą wycieczkę czekały i od dawna się do niej przygotowywały. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. Opowiadała nam o zwierzętach, które żyją w okolicznych lasach i ich cechach charakterystycznych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele okazów zwierząt, ich poroża czy skóry i wysłuchać ciekawostek na ich temat. Nieco później Pani leśnik zabrała nas na spacer po lesie, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki otoczenia. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pod leśniczówkę, gdzie czekało na nas ognisko, Muminki zabrały się za pieczenie kiełbasek, które zjadły z wielkim apetytem. Bardzo dziękujemy Pani leśnik Justynie Bujnowskiej za ciepłe przyjęcie oraz nadleśnictwu Rutka za możliwość wzięcia udziału w leśnych zajęciach. Dziękujemy również za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Emilia Domaszewska
Justyna Markowska
Paulina Kondracka
12 czerwca grupa Krasnoludków udała się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła nas do leśniczówki. Opowiadała nam o zwierzętach które żyją w okolicznych lasach i ich cechach charakterystycznych. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele okazów zwierząt, ich poroża czy skóry i wysłuchać ciekawostek na ich temat. Nieco później Pani leśnik zabrała nas na spacer po lesie, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki otoczenia i rozpoznawaliśmy drzewa po ich liściach. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pod leśniczówkę, gdzie czekało na nas ognisko, a więc Krasnoludki zabrały się za pieczenie kiełbasek, które zjadły z wielkim apetytem. Na zakończenie Pani Justyna przygotowała nam kilka fantastycznych zabaw. Bardzo dziękujemy nadleśnictwu Rutka za możliwość wzięcia udziału w leśnych zajęciach.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Małgorzata Piekutowska
15 czerwca grupa MYSZKI i grupa ŻABKI udały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie. Na miejscu przywitała nas Pani leśnik Justyna Bujnowska, która zaprosiła dzieci do leśniczówki. Tam podarowaliśmy jej sowę i dzięcioła z których bardzo się ucieszyła. Pani Justyna opowiadała nam o zwierzętach które żyją w okolicznych lasach i ich cechach charakterystycznych, prezentowała głosy przez nie wydawane. Dzieci poznawały ich wygląd, nazwy i zwyczaje. Następnie udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć wiele okazów zwierząt, ich poroża, skóry i wysłuchać ciekawostek na ich temat. Nieco później Pani leśnik zabrała nas na spacer po lesie, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki dochodzące z otoczenia, słuchaliśmy śpiewu leśnych ptaków i rozpoznawaliśmy drzewa po ich liściach. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy pod leśniczówkę, gdzie czekało na nas ognisko. Dzieci z chęcią pomagały w pieczeniu kiełbasek i z jeszcze większą chęcią zjadły je. Na zakończenie Pani Justyna przygotowała nam kilka fantastycznych zabaw. Bardzo dziękujemy nadleśnictwu Rutka za możliwość wzięcia udziału w leśnych zajęciach dzięki którym dzieci poznają leśne środowisko, uczą się je kochać i szanować.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Katarzyna Thomas
Ewa Krysińska- Zaniewska
W maju czas Jeżyków zdominownay został przez przygotowania do Dnia Rodziny. Dzieci musiały wykonać prezent dla mamy i dla taty, a to odpowiedzialne zajęcie. Między próbami realizowaliśmy codzienne zajęcia: przeliczaliśmy, rysowaliśmy, ćwiczyliśmy, poznawaliśmy najciekawsze miejsca w Europie, a także przypomnieliśmy sobie, jak wygląda łąka. Nie zabrakło też czasu na wesołe zabawy na przedszkolnym placu zabaw.
Agnieszka Budzisz
Maj w tym roku mamy piękny. Ciepło, pogoda idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystujemy ten czas maksymalnie. Wszak tu, na naszym tarasie, możemy również prowadzić nasze zajęcia z dziećmi. Dzieci czują się tutaj swobodnie i mogą oddychać pełną piersią.
Sporo czasu zajęły nam przygotowania do obchodów Dnia Mamy i Taty. Dzieci pod okiem wychowawczyń ćwiczyły swoje występy. Uczyły się piosenek, wierszyków, układów tanecznych. Nie zapomniały też o upominkach dla swoich kochanych rodziców. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście głośno oklaskiwali występy swoich pociech, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. . Odbyło się także spotkanie z Panią z Klubu Senior +, która w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała piękne opowiadanie o emocjach. Przedszkolaki poznały cykl życia drzewa. Zobaczyły jak rosną drzewa owocowe, skąd się biorą owoce. Poznały również mieszkańców sadów – tych najmniejszych i najbardziej pracowitych, dzięki którym wszystko kwitnie. Podczas pokazu multimedialnego dzieci poznały i utrwaliły najważniejsze informacje na temat pszczół m.in jak wyglądają, jak wygląda ich cykl rozwojowy, czym się zajmują oraz czym się żywią. Poznały również mieszkańców łąki oraz kwitnące wiosną kwiaty. Dowiedziały się jakie są najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie. Przed nami kolejny piękny miesiąc- czerwiec, pełen przygód.
Ewelina Jachimczuk
Kinga Zdrodowska
Maj to wyjątkowy czas w życiu każdego dziecka. Jest to miesiąc obfitujący w ważne wydarzenia, na które większość przedszkolaków czeka z niecierpliwością.
Pierwszym z nich był występ Puchatków w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Lapach z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W kolejnych dniach maja przedszkolaki poznawały kontynenty, dowiedziały się gdzie leży Polska oraz czym jest Unia Europejska.
Drugi tydzień maja poświeciliśmy na tematy związane z rodziną. Przedszkolaki wypowiadały się na temat członków swojej rodziny, czasu spędzanego z rodzicami, a także podawały cechy charakteryzujące ich rodziców. Dodatkowo układały zdania z rozsypanki wyrazowej, rozwiązywały zagadki związane z rodziną, i co najważniejsze, samodzielnie przygotowały niespodzianki dla rodziców z okazji ich święta. Dzieci wiele czasu i zaangażowania włożyły w przygotowanie części artystycznej zorganizowanej z okazji Dnia Rodziny, którą dumnie zaprezentowały przed swoimi rodzicami.
Kolejny tydzień związany był z obchodami Dnia Dziecka. W tym czasie przedszkolaki poznały wizerunki dzieci mieszkających w różnych częściach świata, dowiedziały się jakie mają prawa i obowiązki, a także opowiadały o swoich pasjach, marzeniach i talentach.
Przed nami czerwiec, ostatni miesiąc wspólnej nauki i zabawy w grupie Puchatków….
Katarzyna Olszewska
We wtorek 06.06.2023r. o godzinie 9.00 grupa Jeżyków wyjechała autokarem na wycieczkę do leśniczówki „Rudka”. Na miejscu przywitała Pani Justyna Bujnowska pracownica Nadleśnictwa, która zaprowadziła nas w odległe zakątki lasu i zapoznała z celem wycieczki. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste i krzewy, słuchały odgłosów.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne.
Wyprawa skończyła się wspólnym ogniskiem. Dzieci piekły kiełbaski.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń Jeżyki wróciły do przedszkola.
Składamy serdecznie podziękowania Nadleśnictwu Rudka za tak owocne, pełne wrażeń spotkanie i obiecujemy, że na spotkanie z leśną przyrodą Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 powrócą jeszcze nie raz.
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu. Wyjazd zorganizowany w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Agnieszka Budzisz
Joanna Roszkowska
Maj był bardzo pracowitym miesiącem w 5-latkach. Przygotowywaliśmy się bowiem do występu z okazji Dnia Mamy i Taty, który udał się wspaniale! Dzieci przygotowały także dla swoich Rodziców prezenty i laurki, a to wymagało sporo pracy. Na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy o najciekawszych miejscach w Europie. Przypomnieliśmy sobie jak wygląda łąka w maju oraz które zwierzęta są egzotyczne, a które spotkamy na wsi oraz w lesie. Wybraliśmy się także na wycieczkę na komisariat policji. Nie zabrakło nam także czasu na wspólne zabawy i korzystanie z pięknej pogody na placu zabaw.
Małgorzata Piekutowska
Małgorzata Perkowska
Wiosenny miesiąc w BIEDRONKACH minął pracowicie, wesoło i szybko.
Jak tylko dopisuje pogoda wychodzimy na plac przedszkolny, bawimy się z kolegami z innych grup i łapiemy promyki słońca.
W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom,, odwiedziła naszą grupę babcia Lidki z Klubu Seniora. Wszystkie dzieci słuchały z uwagą czytanego tekstu. Dziękujemy bardzo pani Teresie Jabłonowskiej za odwiedziny i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Zaprosiliśmy Rodziców na Uroczystość Dnia Rodziny. Dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do występu, na którym zaprezentowały swoje umiejętności wokalno taneczne. Wykonały upominki, które wręczyły po dla swoich rodziców..
Ligia Łapińska
Maj rozpoczęliśmy od rozmów na temat najciekawszych miejsc na świecie. Dzieci zapoznały się z wyglądem budowli, ciekawych miejsc oraz potraw kuchni świata. Dowiedziały się jakimi środkami transportu można podróżować. Następnie poznawaliśmy cechy charakterystyczne dla miasta i dla wsi. W kolejnym tygodniu zajmowaliśmy się łąką i jej mieszkańcami. Zastanawialiśmy się dlaczego żaba jest zielona i jakie są jej umiejętności, słuchaliśmy dźwięków łąki oraz rozpoznawaliśmy najbardziej znane kwiaty rosnące na łące. Dzieci wiedzą już co oznacza ochrona przyrody, jakie rośliny podlegają ścisłej ochronie, a jakie ochronie częściowej. Maj to dla nas czas przygotowań do Dnia Rodziny. Wesołe śpiewy, tańce i wiersze wypełniały naszą salę każdego majowego dnia. Motylki przygotowały piękny występ dla swoich Rodziców w podziękowaniu za trud jaki wkładają każdego dnia w ich wychowanie. Dzieci wiedzą jaką rolę w ich życiu pełni mama, a jaką tata. Potrafią wymienić poszczególnych członków rodziny oraz wiedzą czego można życzyć rodzicom. Dzieci odpowiadały co najbardziej lubią robić z mamą, a co z tatą. Namalowały piękne portrety rodziców, które wręczyli im na uroczystości. Ostatni tydzień maja to zwrócenie uwagi dzieci na to czym jest przyjaźń, jakie zachowania możemy uznać za przyjacielskie, jak sprawić niespodziankę swojej przyjaciółce lub przyjacielowi oraz jakie słowa sprawiają radość innym. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych zabawach oraz o swoich marzeniach. Nasze majowe rozmowy dotyczyły także słowa niepełnosprawność – omawialiśmy jego znaczenie oraz wskazywaliśmy jak można pomagać ludziom z niepełnosprawnościami. Dzieci wykazały się niezwykłą empatią i mądrością. Ciepłe dni sprzyjały zabawom na przedszkolnym placu zabaw.
Aneta Roszkowska
Muchomorki w maju na poznawaniu i podziwianiu kwitnącej przyrody się skupiły. Mieszkańców łąki poznawały i kwitnące wiosną kwiaty podziwiały. Przedszkolny plac eksplorowały i tam również z pomocą lupy świat owadów i kwiatów badały. Najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie też poznawały i z własnym miastem porównywały. Z legendą o powstaniu naszego miasta też się zaznajomiły i w ten sposób lokalny patriotyzm w sobie rozbudziły. Potem przyszedł czas, by o Rodzicach porozmawiać wraz. Jaka jest mama, co lubi tata, gdzie pracują, czym się zajmują, o czym marzą i gdzie z dziećmi w wolny czas jadą. Uroczystość na ich cześć również zorganizowały. Zaprosiły Rodziców, by wierszem, tańcem i piosenką wdzięczność swą wyrazić, za ich miłość, troskę, oddanie podziękować i serce ich w ten sposób uradować. Rodzice szczęśliwi, wzruszeni oczu nie mogli oderwać od Muchomorkowej drużyny. Brawami występy swych pociech nagrodzili i do domu pełni wrażeń, z prezentami wykonanymi przez dzieci wrócili. To był wspaniały czas, który na długo w pamięci zostanie w Nas. W międzyczasie urodziny Miłoszka się odbyły oraz Pani Jasia z Klubu Seniora nas odwiedziła i piękne opowiadanie o tolerancji przeczytała. Na kolejne wyzwania i wrażenia czekamy. Zobaczymy z czym w czerwcu się spotkamy.
Beata Nielipowicz
W maju Muminki poznały ciekawostki o wybranych krajach europejskich oraz ich flagi, zapoznały się z hymnem Unii Europejskiej. Poznały walutę polską, przeliczały pieniądze, porównywały ich wartość. Uczyły się o mieszkańcach łąki, poznały cykle rozwojowe żaby i motyla, wzięły również udział w spotkaniu z pszczelarzem. Dzieliły zwierzęta na hodowlane, domowe oraz egzotyczne, określały jakie produkty pochodzą od zwierząt i co z nich powstaje. Poznały wygląd i sposób działania wagi szalkowej, porównywały wagę różnych przedmiotów dostępnych w sali przedszkolnej. Muminki wzięły udział w pieszej wycieczce do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie obejrzały przygotowany przez uczniów teatrzyk. Bez wątpienia najważniejszym jednak wydarzeniem w naszej grupie był Dzień Mamy i Taty, na który dzieci przygotowywały się przez dłuższy czas. Muminki zaprezentowały tańce, wiersze i piosenki, wręczyły wykonane przez siebie prezenty dla rodziców, laurki, samodzielnie posiane wcześniej kwiatki. Było trochę stresu, ale dzieci zarazem nie mogły się doczekać aż zaprezentują część artystyczną tak ważnej widowni.
Justyna Markowska
Miesiąc maj grupa MYSZKI pod hasłem „Jesteśmy Polką i Polakiem” rozpoczęła obchodami święta Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci poznawały symbole narodowe, legendy związane z historią naszego kraju, poszerzały wiedzę o swojej ojczyźnie i uczyły się ją kochać. Z zaciekawieniem oglądały również najpiękniejsze miejsca w Europie i na świecie takie jak np. piramidy, pustynie, góry, miasta itp. Z równie dużym zainteresowaniem podczas zajęć poznawały lasy, pola , łąki, ich mieszkańców i zwyczaje. W maju gościliśmy aktorów dwóch teatrów, którzy uświadamiali dzieciom jak ogromny wpływ na nasze emocje ma muzyka i jak może nas leczyć ze smutków i lęków oraz że lenistwo nie popłaca. Największym i najbardziej oczekiwanym wydarzeniem była uroczystość obchodów Dnia Mamy i Taty. Na tę okoliczność dzieci przygotowywały się długo i pilnie ucząc się wierszyków, piosenek i tańców które zaprezentowały swoim najbliższym podczas spotkania w sali przedszkolnej. Wspólne przeżycia i zabawy posłużyły zacieśnianiu więzi rodzinnych, pozwoliły rodzicom wejść na chwilę w nasz mały, słodki przedszkolny świat.
Ewa Krysińska- Zaniewska
Kolejny miesiąc wspólnej nauki i zabawy już za nami. Dzieci z grupy „Smerfów” zaznajamiały się z życiem na łące, poznawały jej mieszkańców oraz etapy cyklu rozwoju motyla. Gościem specjalnym był pan Pszczelarz, który odwiedził nasze przedszkole razem z pszczołami i ulem. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo o życiu pszczółek. W parafialnym kościele dzieci sześcioletnie wystąpiły z okazji Święta Narodowego 3 Maja. Dzieci miały okazje również odwiedzić Szkołę Podstawową Nr 2 w Łapach, gdzie obejrzały spektakl o „ Czerwonym Kapturku” oraz zwiedziły sale i budynek szkoły. Dzieci również dowiedziały się, że każdy ma różny charakter i różne emocje, takie jak radość, itp. Przypomniały poznane piosenki. Dzieci ważyły za pomocą dawnych wag szalkowych. Przygotowywały się również do występu z okazji uroczystości- „ Dnia Rodziny”: wykonały laurki, wyśpiewały piosenki oraz pięknie zatańczyły. Niektórym mamom zakręciła się łza w oku. Rodzice chętnie wzięli udział we wspólnym tańcu ze swoimi pociechami. Pogoda majowa sprzyja zabawom na placu przedszkolnym, gdzie nasze przedszkolaki uwielbiają spędzać czas. I tak oto minął nam majowy czas…
Izabela Anna Witkowska
Mirosława Matusik
Kolejny miesiąc za nami, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Ten miesiąc był równie pracowity jak poprzednie. Wraz z początkiem miesiąca nasze Sówki utrwalały symbole narodowe. Poznały również wydarzenia, jakie są związane ze świętami narodowymi jakie przypadają na miesiąc Maj. W kolejnym tygodniu dzieci dowiedziały się co to jest Europa i czym różni się od Unii Europejskiej. Pomocna w tym była mapa, którą dzieci z zaciekawieniem oglądały i zadawały pytania. Następny tydzień był iście odkrywczy, sówki miały okazję poznać cykl rozwoju żaby i motyla. Niektóre dzieci były zaskoczone, że kolorowe motyle powstają z gąsienicy, a żaby zanim staną się dorosłe mają ogon. Przedszkolaki poznały również innych ciekawych mieszkańców łąki. W kolejnym tygodniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Każda sówka pilnie powtarzała teksty wierszy i piosenek, aby na ustach rodziców pojawił się uśmiech a w oku zakręciła się łezka. Z tej okazji dzieci również własnoręcznie wykonały prezenty, mamy dostały zawieszkę/breloczek do kluczy a tatusiowie ozdobę do samochodu. Po udanych występach rodzice wraz z dziećmi miło spędzili popołudnie. Przed nami kolejny miesiąc pełen przygód.
Katarzyna Łapińska
Maj w tym roku mamy piękny. Ciepło, pogoda idealna do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wykorzystujemy ten czas maksymalnie. Wszak tu, na naszym tarasie, możemy również prowadzić nasze zajęcia z dziećmi. Dzieci czują się tutaj swobodnie i mogą oddychać pełną piersią.
Sporo czasu zajęły nam przygotowania do obchodów Dnia Mamy i Taty. Dzieci pod okiem wychowawczyń ćwiczyły swoje występy. Uczyły się piosenek, wierszyków, układów tanecznych. Nie zapomniały też o upominkach dla swoich kochanych rodziców. Było bardzo wesoło i uroczyście. Nasi goście głośno oklaskiwali występy swoich pociech, nie kryjąc wzruszenia. Radosny nastrój udzielał się wszystkim. . Odbyło się także spotkanie z Panią z Klubu Senior +, która w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytała piękne opowiadanie o emocjach. Przedszkolaki poznały cykl życia drzewa. Zobaczyły jak rosną drzewa owocowe, skąd się biorą owoce. Poznały również mieszkańców sadów – tych najmniejszych i najbardziej pracowitych, dzięki którym wszystko kwitnie. Podczas pokazu multimedialnego dzieci poznały i utrwaliły najważniejsze informacje na temat pszczół m.in jak wyglądają, jak wygląda ich cykl rozwojowy, czym się zajmują oraz czym się żywią. Poznały również mieszkańców łąki oraz kwitnące wiosną kwiaty. Dowiedziały się jakie są najciekawsze miejsca w Polsce i na świecie. Przed nami kolejny piękny miesiąc- czerwiec, pełen przygód.
Ewelina Jachimczuk
Kinga Zdrodowska
W maju na zajęciach gimnastyki korekcyjnej dzieci bawiły się w zabawy ruchowo-naśladowcze, przechodziły po ścieżkach sensoryczno-równoważnych, wykonywały ćwiczenia posturalne oraz oddechowe. Rozwijały dzięki temu praksję, równowagę, sensorykę stóp, wzmacniały mięśnie posturalne oraz zaspokajały naturalną potrzebę ruchu. Do ćwiczeń wykorzystaliśmy elementy do ścieżki sensoryczno-równoważnej, płotki, woreczki gimnastyczne, koła ringo, krążki, piłeczki, tunel, dysk sensoryczny, poduszki o różnej grubości.
Justyna Markowska
Kolejny miesiąc za nami. Coraz bliżej wakacji, na które wszyscy z niecierpliwością czekają. Ostatnio była piękna , słoneczna pogoda, więc korzystaliśmy z placu zabaw przy przedszkolu. W tym miesiącu rozmawialiśmy o Polsce i jej sąsiadach, poznawaliśmy ciekawe miejsca w Europie . Dzieci poznały również mieszkańców łąki oraz zwierzęta domowe , egzotyczne i leśne. Dowiedzieliśmy się również skąd pochodzi mleko, wełna i inne produkty zwierzęce. W maju zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Daniłowie Dużym na spotkanie z bajką w ramach Tygodnia Bibliotek. W kolejnym tygodniu byliśmy w Przedszkolu nr 2 w Łapach na przedstawieniu teatralnym. Jak zwykle było to dla nas kolejne doświadczenie i okazja do przeżycia czegoś nowego w dużej grupie dzieci. 25 maja odwiedzili nas Rodzice ,z okazji zorganizowanego w naszej grupie, Dnia Rodziny po hasłem „ Mamo, tato kochamy was”. Cieszymy się bardzo , że Rodzice z radością przyjęli zaproszenie i stawili się na nie w pełnym składzie. Był to niezwykle ważny dzień w życiu dzieci, które przygotowały piosenki i wiersze ,i z niezwykłym przejęciem je zaprezentowały. Został jeszcze jeden miesiąc w tym roku szkolnym ,i zasłużony odpoczynek . Czekamy.
Bożena Domaszewska
Katarzyna Thomas
W ramach projektu ,,Bo w przedszkolu fajnie jest” na zajęciach szachowych w miesiącu maju dzieci utrwalały poznane bierki, podstawowe zasady szachowe oraz ustawienie wyjściowe figur i pionków na szachownicy. Wykorzystując szachy ogrodowe i stolikowe grały w szachy.
Małgorzata Perkowska
W maju przybliżony został dzieciom temat znaczenia energii dla życia człowieka. W czasie zajęć, rozmawialiśmy o źródłach energii i sposobach jej oszczędzania. Na następnych zajęciach dzieci poznały przyczyny zanieczyszczenia powietrza. Dzieci zrozumiały jak ważne jest powietrze w życiu ludzi i zwierząt. Dzięki zabawom przedszkolacy samodzielnie znalazły odpowiedź na pytania: Czym jest wiatr? Jaki kolor ma powietrze? Jaki zapach?. Kolejnym ciekawym wydarzeniem na zajęciach z przyrody było zapoznanie się z przedszkolnym laboratorium. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pod lupą różne owady i rośliny.
Kinga Zdrodowska
Kolejny miesiąc zajęć logorytmicznych w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest” upłynął dzieciom na poznawaniu nowych tańców, śpiewaniu i zabawach. Na zajęciach przedszkolaki z upodobaniem w rytm muzyki odtwarzały ćwiczenia fizyczne, ilustrowały ruchem treści utworów, poruszały się w rytm muzyki, odtwarzały ruchy kolegów. Największą radość sprawiała dzieciom gra na instrumentach muzycznych, instrumentacja utworów. Przedszkolaki z radością wykonywały polecenia reagując na sygnały wizualne i dźwiękowe: wysoko- nisko, cicho- głośno, szybko- wolno, razem- osobno. Podczas podejmowanych działań dzieci uczyły się współpracy z kolegami, przestrzegania ustalonych zasad, służyły sobie pomocą i nawiązywały przyjaźnie.
Mirosława Matusik,
Ewa Krysińska- Zaniewska
"Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem”. Rytmika to nie tylko wesoła zabawa. Przedszkolaki mają różne kreatywne zadania i ćwiczenia. Podczas majowych zajęć dzieci nie tylko śpiewały piosenki, ale też słuchały muzyki ,w tym utwory muzyki poważnej. Przygotowywały się dzielnie do występów z okazji Dnia Mamy i Taty. Tańczyły w parach, uczyły się wiedzy ogólnej związanej z muzyką, samodzielnie tworząc muzykę, poznając różne instrumenty perkusyjne, wykorzystując w zabawach muzycznych różnorodne materiały i pomoce, jak szarfy, chustki, serduszka.
Ewelina Jachimczuk
Martyna Truskolaska
W tym miesiącu dzieci z grupy Myszki. Liski i Sówki chętnie uczestniczyły w zajęciach poświęconych dalszemu rozwojowi sprawności fizycznej. Podczas zajęć wykorzystane zostały jeździki - rozwijające koordynację, deska - wspierająca stabilizację, kamienie o różnej strukturze, oraz sprzęt znajdujący się na placu zabaw - wspierający ogólną sprawność fizyczną dzieci.
Katarzyna Łapińska
Na zajęciach sensoplastycznych dzieci z grup Myszki, Liski i Sówki w dalszym ciągu rozwijały swoje zmysły poprzez różnorodne zabawy i aktywności. Malowały, lepiły, tworzyły masy oraz wesoło się brudziły.
Małgorzata Piekutowska
Na majowych zajęciach matematyczno-komputerowych dzieci porównywały długości, szerokości oraz wysokości przedmiotów. Dzieci dokonywały pomiarów względem siebie lub innego przedmiotu. Przedszkolaki wiedzą już w jaki sposób mierzyć przedmioty i rozumieją stałość miary (długość, szerokość, wysokość). Zabawy z miarką oraz linijkami przysporzyły dzieciom dużo radości.
Aneta Roszkowska
Podczas zajęć projektowych w maju, dzieci poznawały słownictwo opisujące warzywa i owoce. Śpiewały piosenki, grały w językowe memory, oglądały bajkę w języku angielskim, cały czas ćwicząc i utrwalając poznane zwroty i wyrażenia.
Aneta Zajkowska
W maju nasze przedszkolaki na zajęciach „Arteterapii” zaznajomiły się z pracą aktorów, poznały nowe słowa, np. kurtyna, scena, rekwizyty, itp. poznały teatr cieni oraz kamishibai, opowiadały o swoich emocjach i rytmicznie ruszały się przy muzyce. Poprzez zabawy pacynkami rozwijały wyobraźnię i pozytywne nastawienie do otaczającego ich świata. Dużo radości sprawiło dzieciom utworzenie kolorowego motyla z kół origami oraz kolorowanie jego kształtu. Rozwijały dzięki temu swoje zdolności manualne, wyobraźnię i poczucie własnej wartości.
Katarzyna Thomas
Izabela Witkowska
25.05.2023r. grupa Puchatków wybrała się na wycieczkę do Nadleśnictwa Rudka w Pietkowie, która została zorganizowana w ramach promocji Miasta i Gminy Łapy.
Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach pt. „Wiosna w lesie”. Przedszkolaki miały do wykonania 3 zadania, które wymagały od nich kreatywności. Pierwsze z nich, to przeprowadzenie eksperymentu, który polegał na stworzeniu otoczki dla jajka, tak, żeby nie rozbiło się, kiedy spadnie na ziemię. Ku wielkiej radości przedszkolaków, wszystkie 3 jajka przetrwały upadek – nie było jajecznicy!
Drugim zadaniem było przygotowanie leśnego posiłku: zupy, drugiego dania oraz kompotu. Dzieci otworzyły trzy restauracje pod gołym niebem, w których serwowane były najlepsze specjały: mleczo-zupa, zupa ziołowo-koperkowa ze szpinakowym makaronem i śmietaną z żółtych kwiatów, zupa miętowo-rumiankowa, szyszkotlety zapiekane w piórkach na dębowej sałacie z chrupkami żołędziowymi oraz wiosenną surówką, devolaje z szyszki na musie z różowych kwiatów podawany z leśnym puree i chipsami stokrotkowymi, kompot – leśne marzenie i wiele innych…. – jury jednogłośnie orzekło, że wszystkie posiłki wyglądały bardzo apetycznie i ogłoszony został remis!
Ostatnie zadanie polegało na stworzeniu orczyka z patyka i ozdobieniu go leśnymi skarbami.
Wszystkie Puchatki z żalem opuszczały las i leśniczówkę, w której usłyszały ciekawe historie oraz podziwiały niecodzienne eksponaty.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Justynie Bujnowskiej za przeprowadzenie fantastycznych warsztatów, mamy nadzieję, że to nie była nasze ostatnie spotkanie!
Serdecznie dziękujemy za udostępnienie autokaru Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu.
Katarzyna Olszewska
Patrycja Maciejczuk
20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, z tej okazji 19.05.2023 r. grupę Muminków, Smerfów I Puchatków odwiedził pan Wiesław Karpowicz- miejscowy pszczelarz. Tematem numer jeden było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Pan pszczelarz opowiedział dzieciom o swojej pasji. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć, przyniesione do przedszkola narzędzia niezbędne w pracy pszczelarza oraz strój pszczelarza. Niewątpliwie największą atrakcją był żywy ul z tysiącem pracowitych pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się, kto wchodzi w skład pszczelej rodziny, jak wygląda pszczela matka, ile żyją pszczoły oraz ile miodu, w ciągu około 40 dni swojego życia produkuje pszczoła (niecała łyżeczka). Pan Wiesław opowiedział też, w jaki sposób pozyskać i wychować pszczele matki, jak dbać o pszczelą rodzinę i pasiekę oraz w jaki sposób pozyskuje się miód. Opowiedział również dzieciom, w jaki sposób, my ludzie, możemy pomóc przetrwać pszczołom, bo jak powiedział Albert Einstein, jeśli zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia. Bardzo dziękujemy za ciekawe, pełne wrażeń spotkanie.
Emilia Domaszewska
Kolejny miesiąc dobiegł końca, to był niezwykle aktywny czas. Dużo spacerów, wycieczek i zabaw. Dużo czasu poświęciliśmy na przygotowaniu tańca, który prezentowały dzieci na Festiwalu Kultury Podlaskiej.
Często wychodziliśmy na podwórko. Pobyt na świeżym powietrzu dostarcza dzieciom moc wrażeń. Najwięcej radości sprawiają, swobodne zabawy z kolegami i wspólne korzystanie ze sprzętu zgromadzonego wokół przedszkola.
Na placu przedszkolnym szukaliśmy oznak wiosny, Biedronki rozpoznawały pierwsze wiosenne kwiaty i obserwowaliśmy kwitnące krzewy. Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wykonaliśmy wspólny plakat i w tym dniu ubraliśmy się na niebiesko.
W ostatnim tygodniu kwietnia trwały przygotowania obchodów bardzo ważnego święta narodowego; Święta flagi oraz Święta Konstytucji 3-maja. Dzieci utrwaliły symbole narodowe, poznały legendy oraz z dumą śpiewały hymn Polski. Wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej.
Ligia Łapińska