LOGORYTMIKA - PROJEKT - KWIECIEŃ 2023

12 miesięcy temu

Minął kolejny miesiąc zajęć logorytmiki w ramach projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest”. Podczas zabaw taneczno – rytmicznych w kwietniu dzieci ćwiczyły orientację przestrzenną, wykonywały polecenia ze zrozumieniem, ilustrowały ruchem treść utworów, śpiewały piosenki, uczyły się rytmicznego lub płynnego poruszania się przy muzyce, poznawały nowe układy taneczne, uczyły się  współpracy z partnerem. Na zajęciach dzieci ćwiczyły wyrazistą artykulację głosek w sylabach, wyrazach jedno- lub dwusylabowych. Doskonaliły umiejętność świadomego kierowania ruchami narządów artykulacyjnych. Dużo radości sprawiała im gra na instrumentach perkusyjnych podczas instrumentacji piosenki, śpiewanie zdań, odtwarzanie ćwiczeń fizycznych w rytm muzyki.

Mirosława Matusik

Ewa Krysińska - Zaniewska