LOGORYTMIKA - PROJEKT - LUTY 2023

rok temu

Na zajęciach logorytmiki w miesiącu lutym dzieci uczyły się rytmizować  wyrazy, zdania i proste wierszyki. Podczas zajęć z wczesnego wsparcia logopedycznego  doskonaliły  aparat mowy. Uczyły się wyczuwać własne ciało,  ćwiczyły płynność ruchów. Podczas tańców i zabaw realizowały ruchowo rytmy muzyczne, rytmizowały wypowiedzi, uczyły się reagować na nastrój muzyki  i na jej tempo.  Wiele  radości sprawiały przedszkolakom zabawy taneczne doskonale służące integracji,  podczas których dzieci nabierały pewności siebie i otwierały się na innych. Na każdych zajęciach stosowano  ćwiczenia inhibicyjno-incytacyjne, czyli hamująco-pobudzające, których istotą jest szybkie reagowanie na różne bodźce, ćwiczenia oddechowe, głosowe, słuchowe. Podczas zajęć doskonalono również  motorykę małą i dużą, jak również śpiewanie, odtwarzanie muzyki, ruszanie się do muzyki oraz grę na instrumentach muzycznych.

Mirosława Matusik

Ewa Krysińska- Zaniewska