ZAJĘCIA MATEMATYCZNO-KOMPUTEROWE - PROJEKT - STYCZEŃ 2023

rok temu

W styczniu dzieci z grupy Liski, Myszki oraz Sówki dostrzegały zależność między skutkiem a przyczyną. Dzieci łączyły wykonywalne czynności ze skutkiem, np. dokładne umycie rąk sprawia, że są czyste. Przewidywaliśmy skutków swojego zachowania (kierunek pozytywny i negatywny). Ustaliliśmy, które zmiany są odwracalne, a które nieodwracalne, np. rozbitego kubka nie można złożyć, zgnieciona kartka nie będzie już idealnie prosta. Zbudowane wieże przekształcaliśmy w bramę. Układaliśmy historyjki obrazkowe według kolejności zdarzeń, a następnie próbowaliśmy uchwycić związki między przedmiotami i osobami. Przedszkolaki były niesamowicie pracowite i mam nadzieje, że nową wiedzę wykorzystają w praktycznych, codziennych sytuacjach.

Aneta Roszkowska