EKODZIECIAKI

13 dni temu

ADAPTACJA DO ZMIANY KLIMATU

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest kształtowanie oraz rozwijanie u dzieci stosunku emocjonalnego do otaczającego je środowiska społeczno-przyrodniczego. W związku z tym nasze przedszkole wzięło udział w akcji pt. „Ekodzieciaki” w ramach projektu pt. „Wspólnie z naturą w Łapach - adaptacja do zmiany klimatu”, dzięki której dzieci dowiedziały się jeszcze więcej na temat ekologii. Podczas tego wydarzenia mieliśmy możliwość obejrzenia spektaklu online pt. „Kolory Miasta” opowiadającym o wartości dbania o środowisko oraz niekorzystnych skutkach zaniechania tych czynności. Dodatkowo posadziliśmy trzy drzewa z gatunków rodzimych: dąb, lipa, grab na terenie naszej placówki. Przedszkolaki obiecały, że będą dbać i podlewać drzewka tak, aby zdobiły nasz plac przez wiele lat.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w akcji „Ekodzieciaki”, która przypomniała nam jak wiele barw ma natura.

Martyna Truskolaska

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIE