WETERYNARZ W KRASONULDKACH

14 dni temu

W dniu 24 kwietnia 2024 roku gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Michała, który jest lekarzem weterynarii. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza. Pan Michał przedstawił dzieciom narzędzia, jakimi posługuje się w codziennej pracy. Przedszkolaki mogły obejrzeć i dotknąć akcesoria, które ze sobą przywiózł. Pan weterynarz zaprezentował także,    w jaki sposób przebiega badanie konia. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy dbać o zwierzęta, po czym poznać, że są chore i jak zakłada się gips na złamaną kończynę. Podczas wizyty dzieci bardzo uważnie słuchały czytanej książeczki i informacji o zwierzętach oraz zawodzie weterynarza, a także bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu.

Na zakończenie prelekcji dzieci podpisały się na założonym gipsie dla Misia Łapsika, naszym przedszkolnym pacjencie.

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i bardzo ciekawą lekcję.

Emilia Domaszewska

Joanna Roszkowska