DZIECI UCZĄ RODZICÓW

NIEPODLEGŁA NA 104

“Dzieci uczą rodziców” to realizowana od 2019 roku przez Centrum Rozwoju Lokalnego ogólnopolska akcja edukacyjna, której głównym celem jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi. W ramach akcji każdego miesiąca uczestniczące placówki otrzymują DARMOWE materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny lekcji jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie.

W roku 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Centrum Rozwoju Lokalnego zaprosiło przedszkola, szkoły podstawowe oraz rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym. W ramach konkursu uczestnicy muszą przygotować film edukacyjny nawiązujący do patriotyzmu i Narodowego Święta Niepodległości.

Cele koknkursu:

1. Upowszechnienie wiedzy o historii Polski, jej symbolach narodowych, ważnych postaciach historycznych, dzięki którym Polska powróciła po 123 latach na mapę świata.

2. Promocja postaw patriotycznych wśród najmłodszego pokolenia Polek i Polaków.

3. Zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.

4. Integracja społeczności szkolnej poprzez udział w przedsięwzięciu o charakterze ogólnopolskim.

Film konkursowy przygotowała grupa Jeżyki pod przewodnictwem wychowawczyni Pani Agnieszki Budzisz, który otrzymał wyróżnienie. W konkursie wzięli udział rodzice Juliana Państwo Paulina i Axel Gumkowscy, których film również został wyróżniony. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych filmów i serdecznie gratulujemy sukcesu. Rodzicom Juliana dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Relacja zawarta w filmie jest wartościową treścią upowszechniającą wydarzenia z okolic naszego miasta Łapy.