GRUDZIEŃ W MUMINKACH

PIERNIKOWE ZABAWY Z MUMINKAMI

Grudzień w przedszkolu był pełen ciekawych wydarzeń i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uczyły się świątecznych piosenek i wierszyków. W grudniu odbyło się tak długo wyczekiwane przez wszystkie dzieci spotkanie z Mikołajem. Podczas spotkania Muminki zaśpiewały kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”, zaś Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem. W tygodniu Mikołajkowym Muminki razem ze swoimi rodzicami tworzyły przepiękne ozdoby na choinkę, która znajdowała się na korytarzu przedszkolnym.

Kolejną atrakcją dla dzieci było „kino z popcornem”, spektakl wystawiany przez aktorów Teatru „ Karuzela” , którzy przybyli do przedszkola z przedstawieniem pt. „ Dzwoneczek Świętego Mikołaja” oraz audycja muzyczna „Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie” podczas której dzieci poznawały kolędy i świąteczne zwyczaje innych narodów.

Odbyło się spotkanie z Panem Jarosławem Kuleszą- lokalnym poetą, który w ramach akcji-Cała Polska czyta dzieciom, siedząc w fotelu przy choince czytał dla dzieci wiersze.  Pomimo magicznej aury dookoła, w grudniu spędzaliśmy czas również na nauce i nabywaniu nowych umiejętności. Muminki poznały kolejne literki,  cyfry, nie zabrakło doświadczeń związanych z lodem i śniegiem. Tuż przed Świętami dzieci własnoręcznie przygotowały pierniczki, z radością ozdabiały je i bezbłędnie rozpoznawały produkty do ich pieczenia. Pierniczki zostały podarowane Rodzicom jako prezent Bożonarodzeniowy. Muminki chętnie opowiadały w jaki sposób pomagają rodzicom w przygotowaniach do Bożego Narodzenia, o zwyczajach panujących w ich domach i tradycjach świątecznych.

To był bardzo interesujący i pełen emocji miesiąc. Z niecierpliwością czekamy, co ciekawego przyniesie nam styczeń.

Emilia Domaszewska