GRUDZIEŃ W MUCHOMORKACH

HU!HU!HA!ZIMA PRZYSZŁA!

Gdy grudzień nadchodzi, to mrozem postraszy, śniegiem posypie i już wszyscy  Mikołaja oczekują i świętami żyją. Muchomorki również w pierwszym tygodniu uroki zimy poznawały,  właściwości śniegu i lodu badały oraz  bezpieczeństwo w trakcie zimowych zabaw omawiały. Kolejne tygodnie wokół świątecznych tematów krążyły. Mikołajowe życie i upodobania dzieci poznawały, gdzie mieszka, czym się zajmuje, co lubi – o tym rozmawiały. Potem tydzień w Wiosce Mikołaja spędziły, gdzie wiele atrakcji przeżyły. Listy do Mikołaja wysyłały, sesję zdjęciową miały, bajek czytanych przez Panią Arletkę słuchały i spotkanie z prawdziwym Mikołajem oczywiście miały. Tradycje bożonarodzeniowe poznawały, pierniczki świąteczne piekły, z rodzicami choinkę przedszkolną ozdabiały i w ten sposób do Świąt Bożego Narodzenia się przygotowywały. Impreza Mikołajkowa również była gdzie grupa Muchomorków wspaniale się bawiła. Pracowicie minął grudzień Muchomorkom, ciekawe co Nowy Rok przyniesie.

Beata Nielipowicz