GRUDZIEŃ W BIEDRONKACH

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

W grudniu mieliśmy wiele atrakcji, bo to miesiąc prezentów i niespodzianek. Przygotowywaliśmy się na przyjście Mikołaja. Pisaliśmy listy w formie rysunków i  wrzucaliśmy do specjalnie przygotowanej mikołajkowej skrzynki. Szóstego grudnia obchodziliśmy Mikołajki, oglądaliśmy prezenty, którymi obdarował Mikołaj każde dziecko. Podczas wspólnej zabawy z Mikołajem dzieci  prezentowały poznane  piosenki i zrobiły pamiątkowe zdjęcie.

Wzięliśmy udział w innowacji Dwójeczkowe Tradycje Mikołajkowe. Dzieci słuchały bajek o Mikołaju czytanych przez zaproszonych do przedszkola gości.

Wspólnie przygotowywaliśmy się do Świąt Bożego Narodzenia przypominając tradycje , dekorując salę, ubierając choinkę i śpiewając kolędy. Dzieci rozmawiały o tradycjach Bożego Narodzenia. Wspólnie z rodzicami wykonały ozdoby choinkowe, które zawiesiły na przedszkolną choinkę.

Do nadchodzących świąt przygotowała nas również audycja muzyczna pt. ,,Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie’’ podczas której dzieci poznały zwyczaje świąteczne i wspólnie śpiewały kolędy. Każde dziecko zabrało do domu wykonaną przez siebie ozdobę świąteczną. Uczyły się kolęd,  składać życzenia i dzielić się opłatkiem.

Ligia Łapińska