GRUDZIEŃ W PUCHATKACH

NASZ MAGICZNY ZIMOWY CZAS

Grudzień od pierwszych dni był bardzo atrakcyjny i pełen niespodzianek, a piękna zimowa aura zachęcała do zabaw na śniegu i spacerów. Przez pierwszy tydzień dzieci uczestniczyły w Innowacji pedagogicznej na terenie przedszkola – „Dwójeczkowy Tydzień Mikołajkowy”: odwiedzały chatkę gdzie spotkały Mikołaja, uczestniczyły w sesji zdjęciowej, obejrzały przedstawienie pt. „Dzwoneczek Mikołaja”, a także bajkę świąteczną z przedszkolnym kinie. Na Mikołajkowym Festiwalu Piosenki zaśpiewały pastorałkę, a w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” wzięły udział w spotkaniu z p. Katarzyną Janowicz-Timofiejew. 14 grudnia odbyła się Wigilia całej społeczności przedszkolnej, gdzie przy pięknej szopce, każda grupa zaprezentowała wybraną kolędę. W międzyczasie Puchatki były na wycieczce, w kinie, na bajce edukacyjnej „Basia 2”, szykowały świąteczne upominki dla Rodziców – drewniane szopki i choinkowe brownie - które własnoręcznie dekorowały. Dzieci odwiedziły również przedszkolną Sąsiadkę – Panią Jadzię, której złożyły życzenia i podarowały upominki. Teraz z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nam Nowy Rok!

Patrycja Maciejczuk