GRUDZIEŃ W JEŻYKACH

ŚWIĄTECZNE  NIESPODZIANKI

W pierwszym tygodniu grudnia Jeżyki wzięły udział w innowacji ,,Dwójeczkowe tradycje mikołajkowe”. Dzieci pisały listy do Mikołaja, które wrzucały do skrzynki. Wykonywały ciekawe prace plastyczne (przestrzenne i płaskie). Kodowały wykorzystując kolorowe kubeczki, układały obrazki wg orientacji przestrzennej.

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci, dlatego 6 grudnia pojawił się w naszym przedszkolu długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp. Nasza grupa zaprezentowała przed Mikołajem  piosenkę, aby zasłużyć na prezent. Miłym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach realizacji akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkolaki w mikołajkowej chatce słuchały bajki czytanej przez Pana burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego. Spotkanie było bardzo ciekawe, a dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej bajki.

8 grudnia 2022 r. w nasze progi zawitali również aktorzy Teatru „ Karuzela”. Przyjechali  z przedstawieniem pt. „ Dzwoneczek Świętego Mikołaja”, a 9 grudnia muzycy z filharmonii z audycją muzyczną pt. ,,Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie”.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. W dzień przedszkolnej Wigilii 14 grudnia w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. O wyznaczonej godzinie w holu  zebrały się wszystkie dzieci, personel przedszkola oraz Pani Dyrektor, która złożyła dzieciom i pracownikom najlepsze bożonarodzeniowe życzenia. Wszyscy podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

Agnieszka Budzisz

Joanna Roszkowska