GRUDZIEŃ W ŻABKACH

GRUDNIOWE WSPOMNIENIA ŻABEK

Jak co roku, grudzień upłynął w atmosferze przygotowywań do Świąt Bożego Narodzenia. Na początku grudnia zaskoczyła nas zima ,nasypało mnóstwo śniegu i nastał  mróz. Dzieci, chociaż przez kilkanaście dni, mogły korzystać ze śniegu i śnieżnych zabaw na podwórku.  Wiele radości sprawiło dzieciom  ustawianie Szopki Bożonarodzeniowej oraz ubieranie choinki, a jeszcze wcześniej wykonywanie ozdób  z papieru, które później  mogliśmy na niej zawiesić. 6 grudnia odwiedziliśmy Przedszkole nr 2 w Łapach. Spędziliśmy tam cały dzień. Odwiedziliśmy Chatę Mikołaja , spotkaliśmy się z Mikołajem , który obdarował wszystkich prezentami, oraz zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. W tym świątecznym dniu obejrzeliśmy teatrzyk pt. „Dzwoneczek Mikołaja” , a po południu Rodzice mieli okazję wziąć u dział  w świątecznych warsztatach  i wykonać ozdoby choinkowe  z papieru. 16 grudnia , nasza grupa, odwiedziła pensjonariuszy z pobliskiego Ośrodka Opiekuńczo- Rehabilitacyjnego w Daniłowie Dużym. Zaśpiewaliśmy świąteczne piosenki oraz kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, oraz złożyliśmy  życzenia. Dzieci podarowały zrobione samodzielne świąteczne kartki z życzeniami. Było to dla nas nowe doświadczenie. Grudzień, to też wyjątkowo trudny miesiąc, ze względu na liczne zachorowania. Mamy nadzieję , że Nowy Rok 2023 będzie spokojniejszy i szczęśliwszy.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas