SUKCES PRZEDSZKOLA NR 2

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI 2022 R.

Z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki 29 kwietnia br. już po raz czwarty odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej. Do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji zaproszono szkoły i placówki oświatowe. Zadaniem uczestników było zorganizowanie zajęć, warsztatów, prezentacji multimedialnych, gier, zabaw, projekcji filmów, spotkań z ekspertami, a także lekcji pokazowych dla dzieci i dorosłych.

Zachęceni zaproszeniem, decyzją Rady Pedagogicznej Przedszkola nr 2 w Łapach wzięliśmy udział w wydarzeniu. Koordynatorem działań w naszym przedszkolu została Pani Agnieszka Budzisz - wychowawczyni grupy "Biedronki". 13 października 2022 r. otrzymaliśmy informację, że ogłoszono laureatów konkursu wśród, których znalazły się trzy przedszkola, trzy szkoły podstawowe oraz trzy szkoły ponadpodstawowe. Wyłoniono przedszkola, szkoły i placówki, które wykazały się najlepszym pomysłem na zorganizowanie DNTE.

Kryteria oceny konkursowej uwzględniały m.in. zorganizowanie wydarzenia zgodnie z tematyką DNTE, ciekawy i innowacyjny sposób ujęcia tematu, stopień wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji oraz atrakcyjność wykonania relacji.

Laureatami konkursu zostali:

Kategoria I (przedszkola)

1. Przedszkole nr 2 w Łapach, 18-100 Łapy, ul. Cmentarna 23;

2. Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim, 08-300 Sokołów Podlaski, ul. Kościuszki 31;

3. Publiczne Przedszkole w Rudnikach, 46-325 Rudniki, ul. Wieluńska 4

Kategoria II (szkoły podstawowe)

1. Powiatowa Szkoła Podstawowa Specjalna w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu, 59-700 Bolesławiec, ul. Bankowa 8;

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, 22-100 Chełm, ul. Wołyńska 1;

3. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu, 41-205 Sosnowiec, ul. Mariacka 18.

Kategoria III (szkoły ponadpodstawowe i placówki)

1. Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze, 66-515 Zielona Góra, ul. Piastowska 9;

2. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Jachowicza 13;

3. Zespół Szkół nr 2 im. Bolesława III Krzywoustego w Kołobrzegu, 78-101 Kołobrzeg, ul. Piastowska 6.

Bardzo dziękujemy za wyróżnienie i docenienie zaangażowania nauczycieli. Przedszkole nr 2 w Łapach otrzymało dyplom oraz zestaw MODI EXPERT KIT rozwijający umiejętność komunikacji i współpracy, kreatywność i myślenie algorytmiczne. Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji konkursowej tutaj.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.