GRUDZIEŃ W SMERFACH

Z ŻYCIA SMERFÓW

Grudzień – czas oczekiwania na zimę i Święta Bożego Narodzenia Smerfy spędziły bardzo pracowicie. Na zabawę jednak też trochę czasu znalazły. Niecierpliwie oczekiwały nadejścia Mikołaja, który w swoje imieniny odwiedził nasze Przedszkole i obdarował upominkami. Dzieci przygotowały listy do Mikołaja, w których rysowały swoje wymarzone prezenty, a następnie wrzucały je do specjalnej „skrzynki pocztowej”.

Wszystkie Smerfy lubią wspólne gry i zabawy. Razem budują fantastyczne konstrukcje z klocków, grają w loteryjki. Nie zapominają o nauce. Poznały kolejne litery. Układały z nich i odczytywały wyrazy, zdania. Dzieci bardzo lubią zajęcia matematyczne – zwłaszcza kodowanie. Udało się im odkodować piękną choinkę. Malowały farbami, wycinały, tańczyły i grały. Z radością witały nadejście zimy, którą podziwiały podczas spaceru. Odwiedziły kino, w którym obejrzały film pt. „Magiczne święta Kacpra i Emmy”.

Przedszkolaki nie zapomniały o nadchodzącym Bożym Narodzeniu. Poznały zwyczaje i tradycje świąteczne. Pamiętały o choince. Z odbitych dłoni stworzyły wspólne drzewko i ozdobiły własnoręcznie wykonanymi Mikołajami. Dzieci przygotowały ozdoby choinkowe z porcelanowej masy. Ważnym wydarzeniem był udział w uroczystym spotkaniu, podczas którego śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Do nadchodzących świąt przygotowała nas również audycja muzyczna – słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy. Poznaliśmy kolędy innych narodów. Wszystkie działania integrowały grupę i całą społeczność przedszkolną. Pokazywały, jak ważna jest w naszym życiu tradycja.

Mirosława Matusik

Izabela Witkowska