GRUDNIOWE WIEŚCI MOTYLKÓW

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA MOTYLKÓW

Grudzień upłynął nam w świątecznym nastroju. Miesiąc rozpoczęliśmy przygotowaniami do Mikołajek. Uczyliśmy się świątecznych piosenek oraz wierszyków. Dzieci własnoręcznie przygotowały pierniczki, które następnie ozdobiły pysznymi posypkami oraz lukrem. Pierniczki zostały podarowane Rodzicom jako jeden z prezentów Bożonarodzeniowych od naszych maluszków. W ramach Narodowego głośnego czytania, Pan Jarosław Kulesza oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Łapińska przeczytali Motylkom książeczki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o świątecznych przygodach choinki oraz poznały poezję, dzięki wierszom Pana Jarosława.

Mikołajkowy dzień umilały nam radosne pląsy przy świątecznych piosenkach. Ku radości dzieci tego dnia odwiedził nas Mikołaj z prezentami. Pomimo świątecznej i beztroskiej aury dookoła, w grudniu spędzaliśmy czas również na nauce i nabywaniu nowych umiejętności. Uczyliśmy się dni tygodnia, zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowych zabaw. Bawiliśmy się w odkrywców i zbadaliśmy śnieg. Dzięki temu doświadczeniu poznaliśmy cechy śniegu oraz wiemy, że nie jest czysty. Rozmawialiśmy na temat świątecznych zwyczajów panujących w naszych domach oraz uczyliśmy się składać świąteczne życzenia. Codziennie otwieraliśmy jedno okienko w kalendarzu adwentowym, w których kryły się kolejne elementy szopki Betlejemskiej. Po świętach dzieci wróciły w dobrych nastrojach, opowiadając o otrzymanych prezentach oraz czasie spędzonym z bliskimi. Z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie nam Nowy Rok!

Aneta Roszkowska