GRUDZIEŃ W LISKACH

MIKOŁAJ, MIKOŁAJ JEDZIE SAMOCHODEM

Grudzień w grupie „Liski” był pełen ciekawych wydarzeń oraz przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Szóstego grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenkę: „Mikołaj jedzie samochodem”. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. W tygodniu Mikołajkowym liski razem ze swoimi rodzicami tworzyły przepiękne ozdoby na choinkę, która znajdowała się na korytarzu przedszkolnym. Następną atrakcją dla dzieci było spotkanie z Panią Arlettą, która czytała dzieciom bajki siedząc w mikołajowym fotelu przy choince. Kolejnym wydarzeniem było dla lisków „kino z popcornem” oraz oglądanie ciekawych bajek o Świętym Mikołaju. Dzieci pisały również listy do Mikołaja, a następnie razem z Panią wrzucały je do specjalnej skrzynki znajdującej się na korytarzu przedszkolnym. Przedszkolaki oglądały spektakl wystawiany przez aktorów Teatru „ Karuzela” , którzy przybyli do przedszkola z przedstawieniem pt. „ Dzwoneczek Świętego Mikołaja” oraz brały czynny udział w  audycji muzycznej „Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie” podczas której  poznawały kolędy i świąteczne zwyczaje innych narodów. W grudniu listki także zadbały o przytulną atmosferę w swojej sali ubierając choinkę. Dzieci także tworzyły piękne prace plastyczne związane z zimą. Uczyły się również pięknej kolędy” „Przybieżeli do Betlejem”, którą później razem z innymi grupami śpiewały na korytarzu przy szopce. Miłym akcentem przedświątecznym było również wspólne robienie i dekorowanie pierniczków.

To był bardzo ciekawy i pełen emocji miesiąc. Z niecierpliwością czekamy, co ciekawego przyniesie nam styczeń.

Kinga Zdrodowska

Ewelina Jachimczuk