GRUDZIEŃ W KRASNOLUDKACH

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Grudzień w Krasnoludkach rozpoczął się oczekiwaniem na Mikołajki i wizytę Mikołaja, który tradycyjnie już przybył do naszego przedszkola. Dzieci brały także udział w innowacji mikołajowej „Dwójeczkowe Tradycje Mikołajkowe” podczas której nasze przedszkolaki miały tydzień wypełniony atrakcjami. Na zajęciach dydaktycznych rozmawialiśmy o urządzeniach elektrycznych i bezpiecznym z nich korzystaniu, poruszaliśmy tematy związane z zimą i przygotowaniami do Świąt. Uczyliśmy się nowych piosenek i wierszyków oraz utrwalaliśmy znajomość kolęd przygotowując niespodziankę dla Rodziców. Piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, a także wesoło się bawiliśmy. Przedszkolaki oglądały spektakl wystawiany przez aktorów Teatru „Karuzela”, którzy przybyli do przedszkola z przedstawieniem pt. „ Dzwoneczek Świętego Mikołaja” oraz brały czynny udział w  audycji muzycznej „Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie” podczas której  poznawały kolędy i świąteczne zwyczaje innych narodów.

Grudzień upłynął nam bardzo intensywnie, a my z niecierpliwością czekamy na to co przyniesie nam styczeń.

Małgorzata Piekutowska