ZAJĘCIA PRZYRODNICZE - PROJEKT - GRUDZIEŃ 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST

W grudniu na zajęciach z przyrody dzieci wzbogaciły wiedzę na temat zjawisk pogodowych towarzyszących zimie. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zabawach badawczych oglądając śnieg pod lupą. Dzieci opowiadały o swoich wrażeniach odbieranych po dotykaniu śniegu: zimny, mokry, lepki itp. Namiastkę zimy stworzyły bawiąc się sztucznym śniegiem, który samodzielnie przygotowały używając do tego maki ziemniaczanej oraz wody. Wiele radości sprawiło dzieciom lepienie śnieżek, bałwanków oraz kuli śniegowych. Przedszkolaki malowały także piękne pejzaże zimowe na folii spożywczej.

Kinga Zdrodowska