DWÓJECZKOWE TRADYCJE MIKOŁAJKOWE

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Współpraca z rodzicami jest ważnym aspektem działalności przedszkola. Bez niej nasza praca traci sens, a edukacja i wychowanie nie przynosi pożądanych rezultatów. Inspiracją do opracowania i wdrożenia innowacji była chęć  zaangażowania rodziców oraz społeczności lokalnej do aktywnego udziału w życiu przedszkola oraz do współpracy, która została bardzo utrudniona i ograniczona przez pandemię COVID-19. Realizacja innowacji przyczyniła się do zaspokojenia potrzeb edukacyjno- kulturowych jakie występują w Przedszkolu nr 2 w Łapach.

Adresatami innowacji były dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 2 w Łapach oraz ich rodzice. Czas realizacji innowacji obejmował 5 dni (od poniedziałku 5.12.2022 do piątku 9.12.2022). Zajęcia innowacyjne odbywały się w czasie odbierania dzieci przez rodziców w godzinach popołudniowych, w czasie zajęć dydaktycznych, zabaw swobodnych, uroczystości przedszkolnych, czytania literatury, spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Tradycje zajmują znaczące miejsce w życiu każdego człowieka. W procesie wychowania dzieci niezwykle ważne jest sięganie do tradycji kulturowej. Droga przekazu tradycji wiedzie zwykle od pokoleń starszych ku młodszym, czyli od rodziców do dzieci. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest radosnym okresem w życiu każdego człowieka, zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Nasze innowacja została zorganizowana po to, aby czas ten był jeszcze przyjemniejszy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z emocjonującego tygodnia!

Małgorzata Piekutowska

Patrycja Maciejczuk