MIKOŁAJKI 2022

MAGICZNY ŚWIAT MIKOŁAJA

We wtorek 6 grudnia 2022 r. Przedszkolaki hucznie świętowały imieniny Mikołaja! Z tej okazji wszyscy ubrali się na czerwono i założyli mikołajowe czapki. Każda grupa odwiedziła Mikołaja w jego chatce, gdzie radości nie było końca! Mikołaj wysłuchał pięknie zaśpiewanych piosenek o tematyce świątecznej, a następnie wręczył dzieciom worki ze słodkimi upominkami. Po spotkaniu z Gościem honorowym dzieci bawiły się przy świątecznych piosenkach orazs brały udział w zabawach, w swoich salach. W nasze progi zawitali również aktorzy Teatru „ Karuzela”. Przyjechali  z przedstawieniem pt. „ Dzwoneczek Świętego Mikołaja”. A gdyby tak na jeden dzień zamienić się w Świętego Mikołaja? Wzlecieć w niebo w  mikołajowych saniach. Wejść przez komin rozdając prezenty. Na dobry początek wystarczy zadzwonić jego magicznym dzwoneczkiem. Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem oglądały występ, który był zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia każde dziecko wyszło do domu z kolorowym balonem i uśmiechem na ustach!

Małgorzata Łapińska

Małgorzata Piekutowska