LISTOPAD W PUCHATKACH

JESIENNE HARCE

Za nami listopad, kolejny miesiąc wspólnej nauki i zabawy w grupie Puchatków.

Był to czas, w którym przedszkolaki poznały teatr, jako miejsce sztuki i kultury. Dowiedziały się, jak powstaje cień i na czym polega teatrzyk cieni. Poznały baśnie i bajki, a także etapy powstawania książki. Kolejnym tematem, który wzbudził wiele emocji były dinozaury i czasy w których żyły. Puchatki dowiedziały się skąd czerpiemy wiedzę o odległych czasach oraz jak powstaje węgiel oraz sól kamienna. Ostatni tydzień listopada poświęciliśmy na poznanie urządzeń elektrycznych, a co za tym idzie - różnych źródeł otrzymywania energii.

Jednak przedszkole to przede wszystkim wesoła zabawa, nowe przygody i  doświadczenia. Puchatki przekonały się o tym w trakcie wycieczki na Pocztę w Łapach. Wycieczka wzbudziła w dzieciach wiele emocji, co pokazały tworząc własna książeczkę.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu grupy był Dzień Pluszowego Misia oraz konkurs zorganizowany z okazji tego święta. Puchatki wykazały się ogromnym zapałem tworząc prace konkursowe, czego efektem były wspaniałe prezenty.

I tak minął nam listopad. Z niecierpliwością czekamy,na to, co przyniesie nam kolejny miesiąc...

Katarzyna Olszewska