LISTOPAD W SÓWKACH

JESIENNA SZARUGA NIE MUSI BYĆ NUDNA

Listopad w Sówkach minął bardzo szybko, w pierwszym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Poznaliśmy wędrówki kropli wody oraz ciekawe pomysły na jesienną szarugę. W kolejnym tygodniu dowiedzieliśmy się co to jest teatr oraz czym się charakteryzuje, oraz na czym polega zawód aktora. W naszym przedszkolu obchodziliśmy również Narodowe Święto Niepodległości. Następny tydzień przeniósł nas do świata baśni i bajek. Rozmawialiśmy o ulubionych bajkach i ich bohaterach, poznaliśmy etapy powstawania książki oraz zasady jak o nie dbać. Kolejny tydzień to była dla nas nie lada gradka. Pierwszy raz wystąpiliśmy przed publicznością, podczas uroczystego pasowania na przedszkolaka. Mimo tremy nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami. Gdy emocje już opadły, czekała nas kolejna ważna uroczystość Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela i zaprosił go do wspólnej zabawy. Odwiedził nas również sam Miś Łapsik, z którym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Uroczystość zakończyła się nagrodzeniem wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie: “Miś Łapsik i jego rodzina”. Przed nami grudzień i czas świątecznych przygotowań.

Katarzyna Łapińska