LISTOPAD W MYSZKACH

JESIENNE ZABAWY MYSZEK

Miesiąc listopad grupa MYSZKI rozpoczęła upamiętnieniem zapisanych w historii postaci. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą największym Polakom których już nie ma pośród nas, obejrzały ważne miejsca pamięci i uczyły się jak należy się w takim miejscu zachowywać. W celu utrwalenia wiedzy przedszkolaki wykonały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Kolejną lekcją historii,  która miała na celu rozbudzanie uczuć patriotycznych był udział w Święcie Niepodległości. Dzieci poznawały symbole narodowe: flagę, godło i hymn państwowy, legendy o powstawaniu naszej ojczyzny, wykonywały kotyliony i prace plastyczne o tej tematyce.

W listopadzie przedszkolaki obejrzały audycję muzyczną pt. „Kosmiczne piosenki” podczas której uczyły się rozpoznawać  pojęcia muzyczne, takie jak : staccato, legato, piano czy forte.  W tym miesiącu dzieci gościły  aktorów Teatru KARUZELA ze spektaklem promującym czytelnictwo pt. „ Kociołek i bajeczka”.

W ty miesiącu w grupie MYSZKI odbyła się ważna uroczystość- dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola zostały pasowane na przedszkolaka. Przedszkolaki uczestniczyły również  w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim misiem i z nim spędziło miło dzień pośród śpiewu, tańców i zabaw. Z tej okazji przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie teatralne pt.: „Miś Łapsik i jego rodzina” przygotowany przez kadrę naszej placówki. W tym dniu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny „Miś Łapsik i jego rodzina” .

Ewa Krysińska-Zaniewska