PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - ŻABKI

PASOWANIE PRZY STRAGANIE

Jak tradycja przedszkolna nakazuje , co roku odbywa się Pasowanie Najmłodszych Przedszkolaków. To podniosła i niezwykle ważna uroczystość w codziennym życiu każdej przedszkolnej grupy. W grupie Żabek to święto odbyło się 15.11.2022r. w Daniłowie Dużym. W tym roku do przedszkola mogli już przyjść Rodzice ,z czego wszyscy się niezmiernie cieszymy. Przybyły również : Pani Dyrektor Aneta Perkowska i Wicedyrektor: Małgorzata Łapińska. Dzieci bardzo przeżywały to ich pierwsze publiczne wystąpienie. W jesiennej scenerii, przy warzywnym straganie, nasze maluchy i starszaki wcieliły się w warzywa , które prowadziły ze sobą kłótnię, zakończoną stwierdzeniem „ po co kłótnie wnet i tak zginiemy w zupie”. Nasze dzieci wiedzą , że nie warto jest się kłócić , a warto ze sobą współpracować ,czego uczymy się od początku pobytu w przedszkolu.  Następnie Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania, a wszyscy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i zostali zaproszeni do sesji zdjęciowej z Rodzicami. Uroczystość zakończyły zabawy i tańce przy muzyce. „Prawdziwym  Przedszkolakom” życzymy dużo radości i sukcesów podczas pobytu w przedszkolu , a Rodzicom radości i pociechy z Przedszkolaków.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas