PAŹDZIERNIK W BIEDRONKACH

JESIENNE ZABAWY

Codzienny pobyt na świeżym powietrzu w październikową pogodę dostarczył dzieciom  moc wrażeń.

Na placu przedszkolnym było dużo ciekawych zabaw i zajęć. Szukaliśmy oznak jesieni, zbieraliśmy kasztany i liście z których później w przedszkolu układaliśmy na dywanie ciekawe kompozycje.

Dużo rozmawialiśmy o owocach i warzywach, o ich walorach zdrowotnych. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy dary sadu i ogrodu. W październiku odbyły się ćwiczenia Próbnej Ewakuacji  w przedszkolu, strażacy przypominali nam jak zachować się w nagłej sytuacji alarmowej, gdy trzeba opuścić budynek.

Dnia 14 października obchodziliśmy w Przedszkolu Święto Edukacji Narodowej, narysowaliśmy portrety swoich pań i złożyliśmy życzenia. Tradycyjnie w październiku obchodziliśmy Święto razowego chleba. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie ,,skąd się bierze chleb’’ dlatego Biedronki obejrzały film edukacyjny, układały historyjki obrazkowe. Cały dzień był poświęcony tej tematyce. Chodziliśmy na wycieczkę do Stacji Pogotowia Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się w jakich sytuacjach należy wzywać karetkę pogotowia. Dzieci wspólnie się bawią i uczą  rozwiązywać drobne nieporozumienia.

W październiku, na zajęciach języka angielskiego dzieci zapoznawały się ze słownictwem związanym z jedzeniem. Na zajęciach poznaliśmy piosenkę „Do you like broccoli?”, a także „Let’s make a sandwich”. W tym miesiącu czytaliśmy także książeczki w języku angielskim i uczyliśmy się rymowanki „Bread, cham, cheese please”.

Mariola Perkowska