ŚWIĘTO CHLEBA

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

25 października  w Przedszkolu obchodziliśmy ,,Święto Chleba’’. Tego dnia wystawa w szatni przedszkolnej przedstawiała tematykę dotyczącą chleba. Zgromadzone eksponaty produktów i ilustracji związanych z historią i produkcją chleba ( ziarna zbóż, płatki, kasze, mąka, kłosy zbóż, różne rodzaje pieczywa)pogłębiały wiedzę o dawnych czasach. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci rozpoznawały produkty zbożowe oraz różnego rodzaju pieczywa. Na śniadanie  samodzielnie robiły kanapki, próbowały różnego rodzaju chlebków  i porównywały smaki. Obejrzały projekcję filmu ,,ABC powstania chleba’’. Dzieci wykonały również prace plastyczne kolorując i ozdabiając szablon chleba.

Wspólne śpiewanie piosenek ,,Mało nas’’ i „Razowiec’’ sprawiło przedszkolakom dużo radości.

Po obiedzie w szatni, każdy mógł poczęstować się zdrowym, razowym chlebem, upieczonym specjalnie na tą okazję.

Emilia Domaszewska

Kinga Zdrodowska