KRASNOLUDKI I JEŻYKI NA WYCIECZCE

SPOTKANIE Z BIAŁOSTOCKIM TEATREM  LALEK ZA NAMI!

29 września grupy Krasnoludki i  Jeżyki wybrały się na wycieczkę autokarową do Białostockiego Teatru Lalek. W czasie drogi z Łap do Białegostoku przedszkolaki przez okno autokaru wypatrywały mijane znaki drogowe, oznaki jesieni na  drzewach oraz poznawały nazwy mijanych miejscowości.

W teatrze Lalek w Białymstoku dzieci miały okazję zwiedzić  Piwnicę Lalek. Oglądały różne rodzaje lalek: pacynki, kukiełki, marionetki. Poznały sposoby poruszania lalkami.  Same manipulowały wybraną przez siebie lalką.  Po spacerze w Piwnicy Lalek dzieci udały się na spektakl do dużej sali Teatru. Z przejęciem oglądały przygody Karmelka – głównego bohatera.

Razem z Karmelkiem dzieci przeniosły się do  najmniejszej wioski na świecie, w której mieściła się najmniejsza Zagródka na świecie, a tam? Cała masa wiejskich zwierzaczków, z których każde było bardzo pożyteczne: Krowa daje mleko, Owca wełnę, Kura jajka, a Kogut budzi wszystkich co rano. I tylko jeden maleńki Piesek nie wiedział, co mógłby dać od siebie. Rozpoczyna się poszukiwanie, w którym na pomoc Karmelkowi wyruszyli   najmniejsi widzowie, nasze Krasnoludki i Jeżyki. Dzieci dowiedziały się razem z Karmelkiem co czyni nas potrzebnymi, co moglibyśmy ofiarować naszym najbliższym, a to czego poszukiwali wszyscy  jest całkowicie niematerialne.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i już zastanawiamy się nad kolejną  przygodą. Dziękujemy Rodzicom za możliwość zorganizowania wycieczki. Było super!

Małgorzata Perkowska