ZAJĘCIA JĘZYKOWE - CZERWIEC 2022

BO W PRZEDSZKOLU FAJNIE JEST!

W czerwcu poznawaliśmy na lekcjach angielskiego słownictwo związane z wakacjami. W tym celu dzieci uczestniczyły w zabawie z łapkami, monetami, a także w zabawie ruchowej, gdzie na określone słowo musiały podbiec do danego obrazka.

Podczas zajęć bawiliśmy się także kolorowankami wodnymi, gdzie dzieci po spryskaniu wodą obrazka, odkrywały na nim pojawiające się zwierzęta, przedmioty, a także kolory i nazywały je w języku angielskim. Inną zabawą była zabawa "I spy with my little eye", gdzie dzieci na dużej planszy wyszukiwały określony obrazek.

W tym miesiącu poznaliśmy także zabawę "Shark and fish game", gdzie dzieci uczyły się wierszyka w języku angielskim o rekinie. W tę zabawę bawiliśmy się przy pomocy chusty animacyjnej, która zawsze wywołuje u dzieci dużo emocji!

Agnieszka Bujno