CZERWIEC W SMERFACH

OSTATNI MIESIĄC W PRZEDSZKOLU

Czerwiec minął nam szybko i ciekawie. Rozpoczęliśmy go obchodami Dnia Dziecka. Przebiegały one pod hasłem „ Pasieka u Lucka i Rebeki”. Każda grupa przygotowała swój ul dla pszczół. Odwiedził  przedszkole pan pszczelarz, który opowiedział dzieciom o życiu pszczół.  W tym miesiącu odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr2 w Łapach. Przyszli pierwszoklasiści poznali drogę do szkoły, budynek , obejrzeli klasy, w których będą uczyć się oraz boisko szkolne. Wiedzą gdzie jest gabinet dyrektora i pokój nauczycielski. Jeszcze jedną wycieczkę odbyły Smerfy w czerwcu. Było to wyjście do Jednostki Straży Pożarnej w Łapach. Dzieci miały okazję zaobserwować jak strażacy przygotowują się do akcji, jakim sprzętem dysponują i jakie ubrania zakładają. Po całym roku nauki gry w szachy odbył się turniej szachowy. Na forum grupy pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Karolina, wśród chłopców – Tomek. W skali całego przedszkola Karolina zajęła drugie miejsce, a Tomek trzecie. Gratulujemy naszym „Smerfikom” i życzymy dalszych osiągnięć. Bawiliśmy się też na placu przedszkolnym. Urodziny w tym miesiącu obchodzili: Karolina, Zosia, Julia Ł., Mateusz, Janek K. Życzymy wszystkim jubilatom  „Sto Lat”. 20 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Starszaki żegnały już przedszkolne progi na zawsze, a młodsi koledzy życzyli im sukcesów w szkole. Dołączamy się do tych życzeń , a wszystkim życzymy miłych, ciepłych i spokojnych wakacji.

Jolanta Arasimowicz

Mariola Perkowska