CZERWIEC W PUCHATKACH

PUCHATKOWE WIEŚCI

Za nami ostatni miesiąc przygody z przedszkolem. Rozpoczął go niecierpliwie wyczekiwany przez wszystkich Dzień Dziecka, który spędziliśmy na wesołej zabawie i tańcach z Pszczółkami Lucynką i Rebeką. Puchatki poznały życie pszczół i ich znaczenie. Uczestniczyły w spotkaniu z pszczelarzem i wspólne razem wykonały piękny ul do „przedszkolnej pasieki”. Tradycyjnie czerwiec to czas wspólnych wycieczek. Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Poznawały zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego i wiedzą, jak należy zachować się w razie zagrożenia. Ponieważ po wakacjach Puchatki będą już uczniami, więc z ciekawością zwiedzały Szkołę Podstawową nr 2 w Łapach. Poznały miejsce swojej przyszłej nauki – klasy, w których uczą się starsi koledzy, bibliotekę, świetlicę, salę gimnastyczną i boisko.  Wiele ciekawych wrażeń dzieci przeżyły na wycieczce autokarowej do Białegostoku – poznały mieszkańców Ogrodu Zoologicznego, a w Parku Dinozaurów podziwiały prehistoryczne gady w ich naturalnej wielkości. Nie zabrakło im sił na wspólne zabawy w Fabryce Misia. Nie zapominaliśmy o nauce. Dzieci poznawały oznaki nadchodzącego lata i przygotowywały się do nadchodzących wakacji. Ostatnie dni w przedszkolu spędziły na wesołej, wspólnej zabawie. Na uroczystość Zakończenia Roku i Pożegnania Przedszkola starszaki zaprosiły Rodziców, Panią Dyrektor i pracowników  przedszkola. Tańcem, wierszem i piosenką podziękowały wszystkim za lata opieki, wychowania i nauki. My również dziękujemy wszystkim Puchatkom za wspólnie spędzony czas - życzymy wesołych wakacji, słonecznego lata i sukcesów w szkole, a Rodzicom sukcesów i satysfakcji z wychowania wspaniałych dzieci.

Mirosława Matusik,

Beata Nielipowicz