MAJ W KRASNOLUDKACH

CO W TRAWIE PISZCZY

Mimo niesprzyjającej pogody za oknem, grupa krasnoludków doskonale sobie poradziła. W pierwszym tygodniu wybraliśmy się w podróż po Unii Europejskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać jej hymn i flagę oraz inne kraje należące do wspólnoty. W kolejnym tygodniu poznawaliśmy, ciekawe miejsca w naszej okolicy, kraju oraz na świecie. Każdy miał okazję opowiedzieć gdzie był lub gdzie chciałby się wybrać w wymarzoną podróż. Największą popularnością cieszyła się wieża Eiffla w Paryżu oraz Big Ben w Londynie. Kolejny tydzień poświęciliśmy na rozmowę o łące i jej małych mieszkańcach. Zielone żaby, kolorowe motyle czy zapracowane pszczółki to tylko nieliczni mieszkańcy łąki, których mieliśmy okazję poznać.  Dzieci poznały rośli o właściwościach leczniczych oraz takie które należy chronić. Nie mogliśmy zapomnieć o najważniejszej uroczystości w naszym przedszkolu, którą jest Święto Rodziny. Z tej okazji krasnoludki przygotowały specjalny występ oraz drobne własnoręcznie wykonane upominki dla rodziców. Z niecierpliwością czekamy na poprawę pogody i nadchodzący dzień dziecka.

Katarzyna Łapińska