MIESIĄC MAJ W MUCHOMORKACH

MUCHOMORKI CAŁUSKI PRZESYŁAJĄ I  RODZICOM ŻYCZENIA SKŁADAJĄ

Maj to piękny miesiąc. Pomimo, że aura nie dopisywała ,to i tak mieliśmy wiele ciekawych zajęć. Dzieci poznawały figury geometryczne, swoją miejscowość i symbole narodowe. Znają stolicę Polski   i zabytki Warszawy . Poznały słowa i melodię hymnu narodowego oraz wiedzą kiedy i w jakiej pozycji należy śpiewać hymn. W ramach Tygodnia Głośnego Czytania chętnie słuchały książeczek w interpretacji  zaproszonych Pań. Wiele ciekawych informacji uzyskały w czasie spotkania ze strażakiem., którego gościliśmy w przedszkolu. Muchomorki bardzo lubią zajęcia o zwierzętach, roślinach, o przyrodzie. Bawiąc się w małych detektywów , z lupami w rączkach poszukiwaliśmy zwierzątek w trawie, oglądaliśmy w powiększeniu roślinki. Było śmiesznie i ciekawie. Śpiewaliśmy piosenki , uczyliśmy się wierszyków. W maju również obchodziliśmy Dzień Rodziny . Pięknie wystrojeni uczciliśmy ten Dzień dedykując Rodzicom wiersz i piosenkę, którą udostępniliśmy na grupie FB. Rodzice otrzymali także laurki i piękne bukiety kwiatów. Przed nami kolejny i niestety ostatni miesiąc wspólnej nauki i zabawy .

M. Łapińska