MAJ W ŻABKACH

WESOŁO SIĘ BAWIMY

Za nami kolejny miesiąc pobytu Żabek w przedszkolu. Wiosna przyszła na dobre ,a więc mogliśmy korzystać w pełni z jej uroków. Codzienne spacery po placu przedszkolnym, zabawy na placu zabaw, zachęcały do większej aktywności i korzystania z pięknej , słonecznej pogody. Zapach skoszonej trawy przypominał o zbliżających się wakacjach. Został nam jeszcze czerwiec. Miejmy nadzieję, że będzie to miesiąc bardzo ciepły i wesoły.4 maja odwiedził nas Pan Strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Opowiedział on o swej pracy w straży pożarnej, o codziennych obowiązkach , pokazał podstawowy sprzęt strażacki oraz umundurowanie , które jest zakładane na akcje. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie, które dzieci na pewno długo zapamiętają. Od 10.05 do 14.05 był w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Czytania Dzieciom. W tym tygodniu odwiedziła nas pani z biblioteki Publicznej Filii w Daniłowie Dużym. Dzieci miały okazję posłuchać wierszy o wiośnie. Gościliśmy również Mamę Leny, która przeczytała dzieciom wybraną przez siebie bajkę. Za co bardzo serdecznie dziękujemy! 26 maja obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Z tejże to okazji ,dzieci przygotowały Rodzicom niespodziankę w postaci filmu o tematyce rodzinnej, nagranego w przedszkolu. Były też laurki dla Mamy i Taty oraz słodkie , relaksacyjne niespodzianki. Czekamy z niecierpliwością 1 czerwca: ważnego dnia dla wszystkich dzieci.

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas