GŁOŚNIE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU

KSIĄŻKI , KSIĄŻECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI

Głośne czytanie dzieciom to najpiękniejszy czas, jaki możemy zaoferować najmłodszym. Wystarczy kilkanaście minut dziennie spędzonych wspólnie nad lekturą. Podczas czytania dziecku zaspokajamy jego emocjonalne potrzeby.

W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu tydzień głośnego czytania przez wszystkich pracowników placówki. W każdej grupie czytali:  Dyrekcja Przedszkola, nauczyciele, pracownicy obsługi , panie kucharki, rodzice oraz dziadkowie. Zaproszeni goście czytali  najczęściej literaturę dziecięcą o tematyce zdrowotnej, przyrodniczej i terapeutycznej. Dzieci z uwagą słuchały czytanych przez gości książek, a następnie wypowiadały się na temat przeczytanego utworu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję ,,Przedszkolny Tydzień Głośnego Czytania’’.

Ligia Łapińska

Joanna Roszkowska