DZIEŃ STRAŻAKA

NIECH ŻYJĄ STRAŻACY

4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z okazji tego dnia odwiedził nas Pan Łukasz z JRG w Łapach. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt strażacki oraz specjalny strój używany podczas akcji gaśniczej. Pan Łukasz opowiedział nam jak wygląda praca strażaka oraz zdradził kilka ciekawostek dotyczących akcji ratunkowych. Rozmawialiśmy także o sytuacjach w których należy wezwać pomoc, odegraliśmy krótkie scenki obrazujące wzywanie służb ratunkowych. Przedszkolaki doskonale znają numery alarmowe i wiedzą, kiedy i jak należy ich używać. Przypomnieliśmy także zasady bezpiecznej ewakuacji. Dzieci zdają sobie sprawę jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Składamy serdeczne podziękowania Panu Łukaszowi za wizytę i przekazaną wiedzę. Wyrażamy wdzięczność za pełnioną służbę oraz podziwiamy za odwagę i poświęcenie.

Aneta Roszkowska

Justyna Markowska