ŻABKI W KWIETNIU

KWIETNIOWE ŚWIĘTOWANIE

Kwiecień mamy już za sobą, jak zwykle minął bardzo szybko. Upłynął w tematyce Świąt Wielkanocnych  oraz przygotowań do majowych świąt patriotycznych. Na początku miesiąca obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasi wychowankowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko do przedszkola ,co miało świadczyć o łączności ze wszystkimi, którzy się borykają z problemem samotności i wykluczenia. Przed Świętami Wielkanocnymi poznawaliśmy polskie tradycje wielkanocne, wykonaliśmy świąteczne kartki z życzeniami, które dzieci zaniosły do swoich rodzin. W kwietniu prowadziliśmy zajęcia związane z ochroną przyrody, uczyliśmy się segregować śmieci i dbać o naszą planetę ziemię. W związku z obchodzonym 22.04. Międzynarodowym  Dniem Ziemi , dzieci posadziły w doniczkach przed przedszkolem kwiaty i cebulki roślin. Bardzo ważnym kwietniowym wydarzeniem był zorganizowany przez Przedszkole nr.2 Festiwal Muzyczno-Taneczny , który obył się 23.04. w Domu Kultury w Łapach. Żabki zaśpiewały wiosenną piosenkę pt.”Zajączek”. Był to nasz pierwszy publiczny występ na dużej scenie. Jednak wszystko odbyło się bez większego stresu i zamieszania. Dziękujemy Rodzicom za obecność i duchowe wsparcie nauczycieli i dzieci. Ostatni tydzień kwietnia upłynął w tematyce patriotycznej. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, zrobiliśmy flagi Polski, godło Polski i śpiewaliśmy hymn Polski. Zbliża się maj. Czekamy co nowego nam przyniesie!

Bożena Domaszewska

Katarzyna Thomas