KIECIEŃ W SMERFACH

CIEKAWY I PRACOWITY CZAS

Kwiecień powitaliśmy solidarnością z osobami dotkniętymi autyzmem. Dzieci wykonały plakat, obejrzały film po to , aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat i zrozumieć  niektóre zachowania swoich kolegów. W tym miesiącu odbyła się wycieczka do Białegostoku. Najpierw dzieci miały okazję oglądać  występy teatralne swoich kolegów z grupy Krasnoludki, a także innych na deskach Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Następnie poddały się zabawie i uciechom w „Fikolandzie”. Siedem osób z naszej grupy wzięło udział w konkursie na palmę wielkanocną organizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Łapy – Twoja Przyszłość.  Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, a jedna palma otrzymała wyróżnienie. Wszystkie zostały wystawione na Kiermaszu w przedszkolu, z którego dochód został przeznaczony na Fundację „ Naszpikowani”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia tej inicjatywy. Niespodziewanie, bo po kilku miesiącach przyszła nagroda za I miejsce w konkursie wokalnym „ Kolędy i pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane” dla Błażeja D. Dziękujemy za cierpliwość.  Tematyka kwietniowa przewijała się wokół wiosny, Świąt Wielkanocnych, przyrody i natury. Dzieci odbyły cykl zajęć z Programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” dotyczące ochrony roślin i zwierząt, prawidłowego odżywiania się i dbania o zasoby wodne. Odbyło się także spotkanie z panią dietetyk, dzieci zapoznały się z piramidą żywienia. Dzień Ziemi spędziły pracowicie, sprzątały plac przed przedszkolem, zasadziły kwiatki na rabatce przy bramce, przypomniały zasady recyklingu. Wielką frajdą było kodowanie z wykorzystaniem ozobotów. Cała grupa miała okazję zaprezentować się przed rodzicami na Festiwalu Muzyczno – Tanecznym, który odbył się w Domu Kultury w Łapach.  W czwartek 28.04.22r. w przedszkolu obchodzone było Święto Konstytucji 3-go Maja i Święto Flagi.

Jolanta Arasimowicz

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA