PUCHATKOWE WIEŚCI

KWIECIEŃ W PUCHATKACH

Kwiecień przyniósł nam wiele wydarzeń i atrakcji. Obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Uczyliśmy się rozumienia i poszanowania potrzeb innych.

Poznawaliśmy zwierzęta egzotyczne, ich piękno i różnorodność. Dzieci poznawały miejsca ich występowania i rozumieją potrzebę ochrony gatunków zagrożonych.

Wspólnie przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych poznając tradycje z nimi związane. Liczna grupa Puchatków wykonała na Konkurs przepiękne palmy wielkanocne. Malowaliśmy pisanki. Dzieci wykonywały również świąteczne dekoracje.

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, nie mogło więc zabraknąć tematu o ekologii. Dzieci poznawały sposoby ochrony środowiska. Wiedzą jak, i dlaczego należy segregować śmieci. Z surowców wtórnych wykonywały piękne sówki. Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z Panią Dietetyk i poznawaliśmy zasady zdrowego żywienia.

W związku z nadchodzącym Świętem 3 Maja poznawały polskie symbole narodowe, piękno naszego kraju i legendy z nim związane.

Kontynuowaliśmy naukę literek. Dzięki temu, na zajęciach dzieci radziły sobie z odczytywaniem wyrazów i zdań oraz z dopasowywaniem ich do właściwych ilustracji. Kontynuowaliśmy ćwiczenia w liczeniu i poznawaliśmy sposoby mierzenia długości różnymi miarkami. Dużo radości sprawiały zajęcia kodowania – z kolorowych kubeczków dzieci odkodowały tajemniczy rysunek – domek i flagę, a z wykorzystaniem Ozobotów i Photonów programowały właściwe trasy wiodące do ustalonego celu. Wspólna zabawa z kolegami sprawiała wszystkim dużo radości.

Mirosława Matusik,

Beata Nielipowicz