KWIECIEŃ W GRUPIE MUMINKÓW

WIOSENNE PRZYGODY

Kolejny pracowity miesiąc za nami. W kwietniu Muminki uczyły się jak być eko, jak zachowywać się zgodnie z zasadami savoir-vivre, poznaliśmy rekordy w świecie zwierząt oraz  ich pożyteczną rolę w przyrodzie. W pierwszych tygodniach kwietnia przygotowywaliśmy się do Wielkanocy. Przypomnieliśmy zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi, co powinna znaleźć się  w koszyczku wielkanocnym oraz układaliśmy własne życzenia. Stworzyliśmy w sali mały ogródek – zasialiśmy rzeżuchę i owies wielkanocny. Dzieci codziennie dokonywały obserwacji roślin. Przed świętami mogły je zabrać do domu i udekorować nimi stół wielkanocny. Paulinka, Hania i Marek wykonali piękne palmy na kiermasz wielkanocny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Nasze Łapy - Twoja przyszłość”.

Miesiąc obfitował w szczególne dni. 2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. W ramach solidaryzowania się z dziećmi ze spektrum autyzmu, dzieci ubrały się na niebiesko i wykonały piękny plakat. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci poszukiwały sposobów ochrony środowiska naturalnego. Muminki doskonale znają zasady segregowania śmieci, wiedzą na czym polega recykling oraz jaka jest rola człowieka w życiu zwierząt. W tym miesiącu gościliśmy również Panią Dietetyk. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały zasady prawidłowego odżywiania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. 23 kwietnia odbył się Festiwal muzyczno-taneczny w Domu Kultury. Wszystkie grupy z naszego przedszkola zaprezentowały tańce oraz utwory muzyczne. Muminki wykonały układ taneczny do piosenki pt. ,,Nasza flaga biało-czerwona”. Był to niezwykle podniosły moment festiwalu. Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za przybycie.

Pod koniec miesiąca rozmawialiśmy o Świętach Majowych. Wskazaliśmy polskie symbole narodowe, wyjaśnialiśmy co to znaczy być patriotą oraz poznaliśmy pojęcie ojczyzna. Muminki z zaciekawieniem słuchały o czym opowiadają wybrane polskie legendy.  Oglądaliśmy zdjęcia niezwykłych miejsc w Polsce. Okazało się, że niektóre dzieci podczas wakacji miały okazję zwiedzić niektóre z nich : Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowickich, krzywy domek w Sopocie, kanał Elbląski, Dom do Góry Nogami w Szymbarku i chętnie nam o tym miejscach opowiedziały.

Dni umilaliśmy spacerami oraz zabawami na świeżym powietrzu. Przed nami ostatnie dwa miesiące nauki w przedszkolu. Niech będzie to niezapomniany czas.

Aneta Roszkowska

Justyna Markowska