DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

TECHNOLOGIA NA START! SYMBOLE NARODOWE

Przedszkole nr 2 w Łapach po raz pierwszy postanowiło przyłączyć się do inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki organizując Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Jest to projekt, którego celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z dziećmi w przedszkolu. Termin 29.04.2022r. zbiegł się z obchodami Świąt Majowych w naszym przedszkolu, toteż organizatorzy powzięli decyzję o rozwijaniu kompetencji matematycznych i informatycznych w kontekście poszerzania wiedzy o symbolach narodowych.

W przedszkolu w ramach działań na ten dzień zaplanowano:

1. Krasnoludki (5 - latki) kodują z interaktywnym robotem edukacyjnym Photon

2. Muminki (6 - latki) rozwiązują łamigłówki stworzone w programie Wordwall z wykorzystaniem tablicy interaktywnej

3. Żabki (4,5 - latki) kodują z Ozobotem

4. Biedronki (3,4 - latki) poszerzają swoje wiadomości na temat symboli narodowych z wykorzystaniem mat do kodowania i spróbują samodzielnie ułożyć grę w programie Canva

W rezultacie kilka zagadek, przygotowanych w programie Wardwall, na temat rozpoznawania symboli narodowych rozwiązały również nasze najmłodsze Muchomorki.

Wkrótce relacja filmowa

Agnieszka Budzisz