KWIECIEŃ W BIEDRONKACH

KWIECIEŃ PLECIEŃ, BO PRZEPLATA, TROCHĘ ZIMY, TROCHĘ LATA

Miesiąc w grupie „Biedronek” zaczął się bardzo zielono. Dzieci rozmawiały na temat wiosny i pogody; słuchały opowiadań i oceniali zachowania bohaterów; przeliczali żabki, „łowili” rybki; poznali cykl rozwoju roślin; założyli hodowlę fasoli, storczyków i owsa; poznali zwyczaje związane z Wielkanocą, oraz przygotowywali się do uroczystości przedszkolnej związanej ze Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja. Dwoje dzieci wzięło udział w konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nasze Łapy - Twoja Przyszłość, Natalia Łuczaj i Michał Perkowski- otrzymali wyróżnienie. Cała grupa brała udział w I Festiwalu Muzyczno - Tanecznym w Domu Kultury w Łapach, przedstawiając piosenkę ,, Wiosna, wiosenka” .W miesiącu kwiecień przedszkolaki uczestniczyły w projekcie ,,Kubusiowi przyjaciele natury”. Biedroneczki często wychodziły na plac zabaw i obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. W czasie spacerów i wycieczek obserwowały kwitnące drzewa, krzewy i kwiaty. Jednak najwięcej radości sprawiają dzieciom swobodne zabawy na placu przedszkolnym. Chętnie uczestniczą w organizowanych zajęciach, uwielbiają rysować, malować i lepić z ciastoliny.

W miesiącu kwietniu Biedronki śpiewały ,,Sto lat” i złożyły życzenia Marcelince.

Ewelina Jachimczuk