KWIECIEŃ W JEŻYKACH

WIOSENNE ZABAWY JEŻYKÓW

Wiosenna pogoda zachęcała przedszkolaków do częstego pobytu na placu przedszkolnym i wycieczek w pobliżu przedszkola.

Często wychodziliśmy na podwórko. Pobyt na świeżym powietrzu dostarcza dzieciom  moc wrażeń.  Najwięcej radości sprawiają, swobodne zabawy z kolegami i wspólne korzystanie ze ścieżki bosych stóp, rysowanie kolorową kredą na podwórku itp.

Na placu przedszkolnym szukaliśmy oznak wiosny, rozpoznawaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty i obserwowaliśmy kwitnące krzewy.

Dużo radości sprawiła dzieciom wycieczka autokarowa do Białegostoku. Jeżyki obejrzały przedstawienie na Wojewódzkim Przeglądzie Niezawodowej Twórczości Teatralnej ,,Piktogram’’ Zwiedziły Epicentrum Nauki i bawiły się korzystając ze wszystkich zgromadzonych tam przyrządów i zabawek.

Niektóre dzieci wzięły udział w Rodzinnym  konkursie ,,Najpiękniejsza Palma Wielkanocna’’ organizowanym przez Stowarzyszenie ,,Nasze Łapy, Twoja Przyszłość’’

Grupa wystąpiła na I Festiwalu Muzyczno – Tanecznym w Domu Kultury w Łapach. Tam prezentowała taniec ,,Maszeruje Wiosna’’

Dzieci obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele zabaw z ekologią w tle. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na temat zielonej planety. Obejrzały film  ,,Dzień Ziemi’’  zrozumiały potrzebę ochrony środowiska. Wspólnie wykonały plakat – Ziemia nasza planeta.

W kwietniu w grupie był realizowany program  ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ Były przeprowadzone trzy zajęcia w trakcie których, dzieci dowiedziały się jak należy dbać                o naturę.

Uczestniczyły w interesującym spotkaniu z dietetykiem. Dowiedziały się na czym polega praca dietetyka oraz poznały zasady prawidłowego odżywiania.

W ostatnim tygodniu kwietnia trwały przygotowania do obchodów bardzo ważnego święta narodowego; Święta flagi oraz Święta Konstytucji 3-maja. Dzieci utrwaliły symbole narodowe, poznały legendy oraz z dumą śpiewały hymn Polski. Wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej.

Joanna Roszkowska

Ligia Łapińska