KWIECIEŃ W MUCHOMORKACH

KWIETNIOWE INSPIRACJE MUCHOMORKOWE

Od początku kwietnia dzieci zostały wprowadzone w temat autyzmu, by 04.04 obchodzić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu .W tym dniu oglądały film edukacyjny zapoznając się z tematyką, czyli z charakterystycznymi cechami osób z autyzmem. Poprzez to kształtujemy u dzieci postawy tolerancji. Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata. W wiosennej aurze dzieci poznawały oznaki wiosny, czyli pierwsze wiosenne kwiaty oraz ptasie trele. Następnie weszliśmy w tematykę Wielkanocną. Dzieci obdarowały swoich bliskich koszyczkami z jajeczkami i świątecznymi życzeniami. Po świętach wróciliśmy do bliskiego dzieciom tematu „ Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. W różnorodnej działalności poznaliśmy ile gwaru, ile krzyku jest w wiejskim kurniku. Dnia 19.04 maluszki swoimi zakrętkami wypełniły nasze pomocne serduszko, znajdujące się na placu przedszkolnym. Temat dbania o środowisko przyrodnicze pogłębiliśmy obchodząc Dzień Ziemi. Muchomorki malowały plakat oraz dbając o środowisko w najbliższym otoczeniu, sadziły przed przedszkolem wiosenne kwiaty. W sobotę 23.04 w Łapskim Domu Kultury odbył się festiwal muzyczno-taneczny organizowany przez Przedszkole nr 2.Nasze ‘’ MUCHOMORKI ‘’dały piękny występ w postaci tańca ku zadowoleniu obecnych rodziców. Dbając o kształtowanie szacunku do własnego Państwa i poczucia tożsamości narodowej, maluszki czynnie uczestniczyły w uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Naklejały serduszka w kolorze barw narodowych, zapoznały się z flagą, wiedzą jaka postawę należy przyjąć śpiewając Hymn Narodowy. Cała społeczność przedszkolna o umówionej godzinie wypuściła biało - czerwone baloniki, by wysłać dobrą wiadomość w świat. Na zakończenie dnia dzieci zabiorą  do domu flagi oraz baloniki, by na długo pamiętać jak ważne są symbole narodowe. Tym patriotycznym akcentem zakończyliśmy miesiąc kwiecień .

Jolanta Ponińska