KWIECIEŃ W MOTYLKACH

KWIECIEŃ PLECIEŃ

Miesiąc kwiecień Motylkom  w przedszkolu minął bardzo pracowicie. Uczestniczyliśmy w 2 konkursach. W konkursie na najładniejszą palmę wielkanocną zorganizowanego przez Stowarzyszenie Nasze Łapy - Twoja Przyszłość Martynka Gawarecka otrzymała wyróżnienie. W   gminnym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Przedszkole nr 1 w Łapach, pt.: ,,Ruch to zdrowie” Ula Michalska zajęła I miejsce, Olek Grochowski III miejsce, zaś Laura Iwaniuk otrzymała wyróżnienie. W miesiącu kwietniu  Motylki 3 razy odwiedziły Dom Kultury w Łapach w celu: występu w I Festiwalu Muzyczno - Tanecznym przedstawiając piosenkę ,, Nie śpijcie kiedy wiosna”; obejrzenia filmu pt.: ,,Opowieści świnki” .

W ramach promocji zdrowia  Motylki oglądały prezentację pt.: ,, Zasady zdrowego żywienia w pigułce” przygotowaną przez mamę Igora Legackiego. Pani Milena zachęcała wszystkich do jedzenia warzyw oraz próbowania nowych potraw. Ze wszystkimi dziećmi w przedszkolu Motylki obchodziły Światowy Dzień Autyzmu oraz Światowy Dzień Ziemi.

W ciągu miesiąca dzieci poznawały pierwsze zwiastuny wiosny, życie zwierząt z wiejskiego podwórka, zwyczaje związane z Wielkanocą, oraz przygotowywały się do uroczystości przedszkolnej związanej ze Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 Maja.  Motylki znają symbole narodowe i potrafią zaśpiewać hymn Polski. Cały miesiąc dzieci doskonaliły sprawność fizyczną przez systematyczne ćwiczenia gimnastyczne oraz zabawy ruchowe w sali i na placu przedszkolnym. Zdolności plastyczne dzieci rozwijały przygotowując wspólnie plakaty do świąt i uroczystości.

W miesiącu kwietniu Motylki śpiewały ,,Sto lat” i składały życzenia dzieciom, które  obchodziły swoje urodziny. Grupowa uroczystość sprawiła wszystkim ogromną przyjemość.

Małgorzata Perkowska

Małgorzata Piekutowska