KWIECIEŃ W KRASNOLUDKACH

NASZA WIOSNA JEST RADOSNA!

Krasnoludki mają za sobą bardzo intensywny kwiecień. Już na początku miesiąca występowały dwukrotnie na scenie z przedstawieniem „Dawno, dawno temu” , odwiedziły Centrum Nauki w Białymstoku, a także miały okazję poszaleć w Fikolandzie. W ciągu miesiąca dzieci poznawały zwyczaje dzikich zwierząt, rozpoznawały wydawane przez nie dźwięki. Kolejny tydzień poświęcony był Wielkanocy; savoir – vivre jaki obowiązuje przy świątecznym stole, zwyczajach jakie są kultywowane w domach. Po powrocie z przerwy świątecznej, dzieci uczyły się o ekologii, segregacji śmieci oraz sposobach dbania o planetę. W ostatnim tygodniu kwietnia Krasnoludki przypomniały sobie polskie symbole narodowe, Hymn oraz najważniejsze wiadomości dotyczące naszego kraju. Kiedy pogoda dopisywała, korzystaliśmy ze spacerów. Pani Agnieszka Bujno szykuje dzieci do konkursu – będą śpiewały piosenkę o żołnierzach w języku angielskim. Czekamy na to co przyniesie nam kolejny miesiąc!

Patrycja Maciejczuk